Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki #chwalesie w niedziele mija mi rok odkąd jeżdżę do pracy #rower moim #triban100

- do pracy mam 24km w jedną stronę - czyli dziennie robię ok 48km
- do tej pory zrobiłem 7 340 km
- jeżdżę w kasku
- w zimie jeździłem w kamizelce odblaskowej

Czy planuje zmienić rower?
Nie, jestem w pełni zadowolony z Tribana 100

Czy coś się zepsuło?
Nie. Dopiero po przejechaniu ok. 5 500km zmieniłem kasetę, korbę i łańcuch, bo zaczął mi przeskakiwać - zdjęcie w komentarzu - no i oczywiście nowe opony i klocki hamulcowe.

Czy pogoda mnie odstraszyła do jazdy rowerem?
Nigdy nie patrzyłem na pogodę - mam spodnie i kurtkę przeciwdeszczową, nie jeździłem do pracy rowerem tylko jak miałem wolne lub spotkania biznesowe.

Czy się rozchorowałem?
Przez ten rok, ani razu nie chorowałem.

Czego żałuję?
Że tak późno kupiłem "pampersa" /po 3 miesiącach jazdy rowerem/ i tak późno zdecydowałem się przesiąść na rower

Czy przeszkadza mi brak klamkomanetki?
Nie wiem, nigdy nie jeździłem z klamkomanetkami, obecnie wygodnie się zmienia biegi - może za rok sobie sprawie klamkomanetki.

Czy coś bym zmienił?
Chyba tylko kolor na jakiś zielony, khaki, brąz? Może za rok.

Ile razy zmieniałem dętki?
Chyba 10 razy - kupowałem te z Decathlonu i zdarzały się dni, że zmieniałem przez 4 dni z rzędu dętki - odkąd kupiłem Continentale jestem zadowolony.

Ogólne spostrzeżenia:
- mało ludzi jeździ w kaskach
- mało dzieci jeździe w kaskach
- nawet 2 letnie dzieci w fotelikach nie mają kasków!!!!
- dużo kierowców ciągle "siedzi" na telefonach podczas jazdy
- spotkałem się z dużą ilością szacunku na ulicy
- może kilka razy spotkałem się z brakiem szacunku na ulicy
Pobierz abell - Cześć Mirki #chwalesie w niedziele mija mi rok odkąd jeżdżę do pracy #rower m...
źródło: comment_15913421750xQd6ZlMzVHsp1z33wUcBa.jpg
  • 49
@AgentGRU: Raz pojechałem do pracy rowerem bez kasku, to było w piątek /pierwszy dzień jazdy rowerem/
A w sobotę pojechałem do sklepu i kupiłem kask, bo pomyślałem, że jazda bez kasku to samobójstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cały czas jeżdżę w kasku - porównania nie mam

Co do aerodynamiki to ja jeżdżę tylko do pracy, żadne zawody, ale widzę, że od ok. 7 miesięcy traktuję jazdę do