Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które kupowały telewizory w sklepach internetowych z wysyłką kurierem. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem telewizora w sklepie internetowym, głównie z powodu tego, że interesujący mnie model jest nieodstępny w sklepach stacjonarnych. Czy jest się czego obawiać, że telewizor 50 calowy przyjdzie poobijany lub w kawałach. I jak to jest z kurierami, czy są chętni aby poczekać chwilę na jego rozpakowanie i sprawdzenie czy jest cały? Czy po odebraniu i późniejszym wykryciu uszkodzeń w transporcie da się ze sklepem uzgodnić jego wymianę?

#telewizory #tv #kurier #rtv #przesylki #telewizor
  • 9
@Schrodinger ja zamawiałem przez neta, wszystko u mnie było ok. Tvki są dobrze zabezpieczone, jak nie ma zewnętrznych uszkodzeń jest mala szansa na to że coś jest nie tak.
Nie wiem czy kurier musi poczekać, ale wątpię żeby tak bylo. Jeśli się boisz to możesz nagrać film telefonem z rozpakowania i podłączenia.
@Schrodinger:
Nie ma się czego bać. Kurier pewnie nie będzie czekał, ale przy otwieraniu na wszelki wypadek możesz zrobić film czy wszystko jest okej.
No i uważaj skąd zamawiasz. Jak zamówisz z jakiegoś sklepu z mega cenami, ale mało znanego, mogą Ci wysłać sprzęt używany, robiony na nówkę itp. To się zdarza.
Ewentualnie zamów go z odbiorem w sklepie i tam sprawdź ze sprzedawcami.
@zxwe: Nie wiem jak to teraz jest, ale każda sieć ma swoje prawa. Za czasów mojej pracy w sklepie, można było, bo to nadal zamówienie internetowe. Najlepiej zadzwonić i się zapytać, albo się przejść do kierownika. W razie czego przy ewentualnym kłamstwie, skarga skutecznie zmiękcza później kierownictwo.
@Schrodinger: zamawiałem 55' i wszystko było okej, żaden kurier nie poczeka, bo po podpisaniu odbioru odpowiadasz Ty, więc wyłącznie zostaje nagranie rozpakowywania. Jakbyś widział jakieś wgniecenia, uszkodzenia kartonu to po prostu nie przyjmujesz, spisujesz protokół, a tak to zostaje kupno bezpośrednio w sklepie.. Jednakże wady zawsze mogą być, niezależnie, czy wywołanie transportem, czy jednak z powodu złej partii.
@Zevs: @Airwolff: @zxwe: Dzięki za odpowiedź.

@Airwolff: telewizor zamierzam zamówić w x-kom.pl, niestety nie przewidują możliwości odbioru w sklepie ze względu na gabaryty produktu, natomiast jak kontaktowałem się z neonetem, to telewizor mogą dostarczyć do sklepu, ale nie gwarantują możliwości otwarcia pudełka, bo to będzie zależeć do kierownika sklepu. Więc tak naprawdę zostaje mi tylko przesyłka kurierska.
@Airwolff: Chciałbym kupić Philips 50PUS8804, głównie ze względu na android tv (jestem już do niego przyzwyczajony) i dosyć dobre opinie jak na ten przedział cenowy. Niestety obecnie dostępny jest tylko w kilku sklepach i jedynie wysyłkowo.
@Schrodinger: Ten model nie jest rozsyłany na sklepy stacjonarne, dlatego go pewnie nie widzisz. Możesz go zamówić przez stronę na sklep, np do rtv euro agd. Cena ta sama, co w x-kom, a jeszcze sprawdzają na miejscu tv. Dodatkowo widzę, że w sieci euro można paragon zarejestrować i dostać kody do filmów na rakuten tv.
Poza tym bardzo fajny tv, zwłaszcza głośniki.