Wpis z mikrobloga

Chciałem wyposażyć swój warsztat w elektronarzędzia do drewna i celowałem początkowo w Makite. Dzisiaj przy sprawdzaniu pilarek stołowych, obejrzałem kilka nagrań o błedach w modelu MLT100 i się zniechęciłem. Możecie coś polecić na czym pracujecie i jesteście zadowoleni? Czytałem dużo pozytywnych opinii na temat sprzętu marki DeWalt. Potrzebuję zagłębiarke, frezarkę jednoręczną, pilarke stołową i z czasem ukośnice.
Z góry dziękuję za każdą poradę.

#majsterkowanie #drewno #stolarstwo #narzedzia
  • 18
@kolego: rowniarko grubosciowke mam tez dewalta 27300. Wkretarka makity, cistkownica tez, troche zielonego boscha mam, nawet parkside jest, black&decker... Ogolnie kupuj narzedzia tak aby Ci pasowaly, a nie pod kolor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kolego: Pracowałem jako konserwator/naprawiacz sprzętu w firmie zajmującej się produkcją mebli z drewna i pochodnych. Głównym sprzętem stacjonarnym były narzędzia DeWalta, natomiast narzędzia przenośne to w większości Makita i Bosh linii profesjonalnej. Pytałem nawet właściciela dlaczego taki rozrzut w firmach? Bo wiem że często byli przedstawiciele poszczególnych producentów na rozmowy o dostawach, czy to nowego sprzętu czy części zamiennych - stwierdził że DeWalt ma super sprzęt stacjonarny, natomiast przenośne mu nie
@kolego: Zagłebiarkę mam makity SP6000 i jest super. Jakość wykonania i działanie na takim poziomie, że musiałbym ciąć po 10h dziennie żeby sprawdzać czy coś innego nie leży lepiej w ręce. Mam do niej szynę plus frezarkę makity z adapterami na dwie ręce i mocowniem do szyny. Dla mnie bardzo fajny zestaw w tej cenie.
Nad ukośnicą sie zastanawiam a piłę mam formatówkę bernardo, trochę inna skala więc nie pomogę.
@
Właśnie nad tą zagłębiarką myślałem.


@kolego: I na tym skończ - w tych pieniądzach nic lepszego NIE MA ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Stacjonarne DeWalt. Z ukośnic mogę polecić Metabo, choć mój stary rzeza Stanleya i jako tako mu wychodzi (elementy do uli, bo pszczelarz). Ze wszystkich meblarzy jakich znam, pracują na festoolu, CHYBA, że zaczynają, to wtedy makity i dewalty. Ale jak ktoś już siedzi w tym
@kolego:
miałem MLT100 i nie polecam jej, nie za tą cenę.
Wolałbym kupić ryobi (o wiele tańsze). w MLT płącisz za te przsytaweczki, gadzeciki, z ktorych wszystkie są totalnie nieużyteczne w dokładnej stolarskiej robocie. Na koniec je wywalasz, przerabiasz, dorabiasz swoje JIG'i a te plastikowe gowna odkładasz.
Zostaje ci sam korpus piły za 1700 PLN, który mozesz kupic o wiele tanszy - i te same przstawki porobic - za niecały 1000.