Wpis z mikrobloga

@daerro: podaj więcej szczegółów. Columbus tutaj nie ma za dobrej opinii tak delikatnie mówiąc. Falownik dałbym 5kW i moc paneli 5.5-6kW. To co Ci zaproponowali to za mało z uwagi na degradacje paneli w czasie, nadtatek na odbiór Energi z sieci oraz ewentualny wzrost zużycia kWh.
@daerro: Hej, ja bym dał trochę więcej tej mocy - 5,100 kWp 15 paneli po 340 Wp - wszystko zależy też od położenia dachu i kąta nachylenia - ale szacunkowo z robotą - 20-23k PLN około - pamiętaj, że Morawiecki daje teraz 5k dotacji + 3k możesz odliczyć od podatku także - powinno być między 12 a 15k :)
Dziekuje za szybkie odpowiedzi! Rejon to okolice Boleslawca na dolnym slasku :-) Columbus skusil rodzicow “30 letnia gwarancja”.
Dziekuje za szybkie odpowiedzi! Rejon to okolice Boleslawca na dolnym slasku :-) Columbus skusil rodzicow “30 letnia gwarancja”.


To powinno raczej odstraszyć, bo nikt kto planuje być na rynku dłużej niż 5 lat, takiej 30-letniej gwarancji nie da. Nie ma najmniejszych szans aby falowniki tyle przeżyły ;)
@daerro

: Jakie szczegoly podac konkretnie? Jestem zielony dopiero sie zaglebiam w temati czytam podstawy :-)


Instalacja zależy od wielu czynników. Dużo można wyczytać z faktury i zdjęcia dachu.

Jeśli chcesz to wstępnie mogę Tobie przygotować ofertę ze zdjęć dachu i faktury za prąd.

Jednak jeżeli ma to być profesjonalnie to dobrze byłoby choćby zamienić kilka słów przez telefon.