Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem tutaj jaki monitor kupić i finalnie kupiłem AOC G2590FX. Monitor już zwrócony, bo nie nadawał się do normalnego użytkowania. Także znowu wraca do punktu wyjścia i szukam monitora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cel: Praca biurowa + weekendowe granie w FPS. Nie będę na nim oglądał filmów
Przekątna: 24-27
Rozdzielczość: FHD - WQHD
Częstotliwość odświeżania: 144hz+
Budżet: 1500zł

Znalazłem na allegro takie monitory spełniające powyższe kryteria. Ktoś z Was może ma monitor z niżej wymienionych albo może coś doradzić?
Samsung 27' LC27RG50 curved 240 Hz G-Sync
SAMSUNG LC27JG50QQUXEN 144Hz CURVED
Samsung C27JG50QQUX WQHD 144Hz
AOC CQ27G2U 144Hz 2560x1440 2k 1ms Gaming
AOC AG272FCX6 FHD 165Hz FreeSync 1ms
Acer NITRO VG252QX IPS 2ms 240Hz G-SYNC HDR
Acer Nitro XV253QX IPS 240Hz 1ms
Acer ED273URP QHD Curved 144Hz 1ms FreeSync
ASUS TUF Gaming VG24VQ 144Hz FreeSync 1ms
ASUS ROG Strix XG27VQ FHD VA 4ms 144Hz

#komputery #monitory #gaming #csgo #pcmasterrace #pubg #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 27
@totmes: podstawka nie ma regulacji wysokości i jak odpaliłem outlook na nim to góra maila była ładnie czytelna, a dół już niewyraźny. Musiałem odchylać monitor mocno do tyłu by zniwelować ten efekt. Jakiekolwiek przekręcenie się na krześle wymuszało korekcję ustawienia monitora. On chyba tylko dla hardkorowych graczy
czyżby matryca TN?


@VulcanFE: tak, zaraz mnie pewnie zrugasz, że niczego innego się nie mogłem spodziewać, ale pytałem po znajomych mających TN i oni takie efektu nie uświadczyli, więc TN, TNowi nierówny :)
@modessef1: ogólnie Benq polecam, miałem 2 monitory 144hz, oba były warte w momencie kupowania z 1200zl teraz to już nawet wolę nie patrzeć xD. Prócz kolorów, które nie są jakieś super to w kwestiach gamingowych i wygody w korzystaniu (obniżanie, obracanie monitora) jest naprawdę super. Do cs'a najlepsze są xD. Konkretnych modeli nie powiem, bo nie znam nowych, ale wystarczy sprawdzić jakich używają prosi i napewno zawiedziony nie będziesz
@Patey: Chyba nie miałeś z innymi do czynienia, jeśli mówisz o xl2411, to jest mnóstwo lepszych monitorów.
Prosi używają tego co sponsorzy teamu każą, albo tego jakie monitory mają kupione właściciele turniejów.
@modessef1: mam je stosunkowo blisko więc nie, a do tego nie mam zwiększonego skalowania (defaultowo 100%). Jest też wersja tego monitora 27" jeśli chcesz mieć je dalej od siebie i będzie ci za małe
@modessef1: na WQHD content się mniejszy, bo w takich samych fizycznych rozmiarach masz więcej pixeli. Czym bliżej patrzysz tym więcej pojedynczych pixeli widzisz, a że w fhd są one większe to widzisz je jescze bardziej z bliska
@Norbit11: jedynie z asusa, który zapewne był droższy od benq, a nie czułem żadnej różnicy, a może i było gorzej, ale to pewnie przez przyzwyczajenie. Z tym, że grają na tym co im sponsorzy każą to tak średnio masz rację xD. Chyba niezbyt śledzisz scene csgo :). https://gyazo.com/4ce84ae4977758c0df7d488defb31aa5 raczej ich wszystkich benq nie sponsoruje. Może i benq nie jest overallowo najlepszy, ale pod fpsy takie jak csgo, valorant jest jak widać
@Patey: Grają na benq, bo był to chyba pierwszy lub jeden z pierwszych 240hz na rynku, większość turniejów ma monitory benq. Są lepsze monitory jak xf252q/xn253q, czy hp omen x 25f
@Norbit11: tak, ludzie którzy zarabiają kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie nie kupują lepszych monitorów tylko grają na takim który wyszedł jako pierwszy i tylko dlatego na nim grają, bo szkoda im pieniędzy xD. Wcale nie próbują upgradeowac na lepszy sprzęt żeby mięc przewagę nad rywalami xD.