Wpis z mikrobloga

@zaorany takie kable Hama są kupowane w hurcie po 4-5 zł netto. Markety robią narzut bo to jest asortyment na którym się zarabia. Na drukarkach masz max 5-10% narzutu za to rekompensujesz to sobie kable n którym zysk netto to 40 zł. Jednym z kluczowych parametrów oceny jakości sprzedaży w typowych elektromarketach jest właśnie sprzedaż komplementarna.

Tam ludzie wychodzą z założenia, że skoro potrzebujesz pomocy w wyborze drukarki to jesteś debilem a
@pilot1123 lepiej jest sprzedać drukarkę z narzutem 5%, dać ja w gazetkę i przyciągnąć klienta a potem dosprzedać kabel za 60, piankę do plastiku za 30, rysę papieru za 25 i obowiązkowo tusze 2 razy po 69 bo te z drukarka są tylko takie startowe. A jak nie to się premie pracownikowi #!$%@? i się wyjdzie na zero
@Blackhorn: To samo jest z innymi kablami takimi jak HDMI, RJ-45, SATA itd.
Na Allegro za 10 metrów kabla RJ-45 dałem chyba z 10 złotych, a w sklepie widziałem metr za 50. Za kable HDMI też dawałem gdzieś 10 złotych i zawsze wszystko działało, a w markecie takie same kable za 40 złotych.
I oczywiście wiem, że kable HDMI mają różne standardy i jak ktoś oczekuje czegoś więcej niż 1080p, bo
Jakim frajerem trzeba być żeby płacić w sklepie za kabelek 60 zł skoro na allegro taki sam kosztuje 20x mniej


@Blackhorn: Tutaj masz od ręki, a z allegro za parę dni.
Wydanie biletu w kasie kolejowej 0zł, u konduktora 10zł, a mimo to są ludzie, którzy kupują u konduktora.