Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Moderacja Według słowników – w tym „Słownika Języka Polskiego” PWN – słowo „Murzyn” jest neutralne[2] i nie jest opatrzone kwalifikatorem „pogardliwie”, którym z kolei oznaczone jest słowo „czarnuch” (ang. nigger)[3][4]. Opinię tę podzielają m.in. dwaj językoznawcy: profesorowie Jerzy Bralczyk[5] i Jan Miodek[6], czy też czarnoskóry były poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – John Godson (nazywający siebie Murzynem[7]), który stwierdził:

Naprawdę nie widzę nic złego w tym słowie.
@putinex: @terwer358: nie mam teraz dostępu do tego, ale czytałam dzisiaj komentarze, że ten napis nie jest skierowany przeciwko Kościuszce, a raczej jest rodzajem hołdu dla jego poglądów i że sam Kościuszko na pewno nie miałby nic przeciwko, ba, pewnie sam by wszędzie mazał BLM xD
@Misza97: Naprawdę łykacie, że to lewaki? Jak dla mnie to prowokacja jakiegoś nędznego dowcipnisia który, po wydarzeniach w USA postanowił zrobić to samo z pomnikiem w Polsce. Nie chcę nikogo bronić, po prostu jest to zbyt głupie żeby było zwykłym zbiegiem okoliczności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Ale gimbokuce swoje wiedzą lepiej