Wpis z mikrobloga

Miki, korzysta ktoś z linux na laptopie i podłącza do niego stacje dokująca pod USB3.0?
Jeśli tak to jaka dystrybucja, środowisko graficzne i stacja dokująca?

Dodatkowo nie mogę dobrać dla siebie środowiska graficznego, z każdym coś nie nie tak. Co Wy polecacie do Debian?
#linux #debian
  • 10
@linek_big: niestety są z tym problemy. Ja mam ThinkPad Pro Dock 40A7 i tu są problemy z wyjściem wideo. Także dock jest, działa USB, LAN, ale monitor mam podpięty do miniDP w lapku.
Problem dotyczy technologii Display Link, więc nawet jeśli masz Della, to poszukaj info o wsparciu w sieci.
@linek_big: @linek_big: Nie wiąż wyboru dystrybucji z wyglądem. Każda może wyglądać dowolnie i tak jak chcesz. To samo w kwestii działania. Znajomy mi ostatnio psioczył na Debiana to mu zrobiłem Bustera jak na filmiku. Dwa środowiska na wypasie i sporo niezbędnych narzędzi zajęło w nie całe 7GB. http://serwer1953836.home.pl/inne/debian10.mp4 . Ja tam wszedzie używam tych samych instalek i do tej pory działają na wszystkim. Musisz sam coś sobie dopasować.
Pobierz
źródło: comment_1591131809BumLWMGuG80HnYIhBPBrni.jpg
@linek_big: w firmie mamy dell 7940, stacja dokująca po usb-c D6000 z displaylinkiem, niezależnie od dystrybucji wszyscy maja problemy, ubuntu, arch, mint manjaro, bez znaczenia. Straszne gówno. Zżera procek i ram, zawiesza się, nie wstaje po uśpieniu. Na windowsach to też ma podobne objawy.

Porzucilismy te stacje na rzecz zwykłe taniej karty graficznej na usb-c z wyjściem hdmi i działa jak złoto bez displaylinka.