Wpis z mikrobloga

Piszę z nowego konta, bo sam nie wiem co o tym myśleć. Nigdy nie uważałem się za lewaka, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. Ale jak widzę co się dzieje w Stanach to mnie nachodzą wątpliwości.

Po pierwsze, wkurza mnie pieprzenie bogatych. Mamy główną siedzibę firmy w #usa . Kto krzyczy najgłośniej o nierównościach, mniejszościach, uprzywilejowaniu białych i opresji czarnych. Nasz ukochany CEO, biały gość w średnim wieku. Kto zwolnił w czasie kryzysu w cholere ludzi, w tym niektórych Polaków, którzy przez co podczas pandemii musieli szukać transportu poza granice (wiza). Nasz CEO. Kto stwierdził, że obniżenie pesji (choćby symboliczne) zarządowi nie ma teraz sensu. Też nasz CEO. W sumie prywatna firma, może robić co chce (choć on jest to od niecałego roku), ale on chyba głównie zajmuje się pisaniem maili i postów o tym jak niektórym jest ciężko. Siedząc w swojej willi i nawet nie myśląc o przyciśnięciu pasa. Największy eskpert od tego jak to żyje się ciężko. No nie lubię typa :) Nie za to co mówi, ale za to co mówi a co robi.

Druga sprawa, która mnie męczy, to zamieszki i #rasizm. Znam trochę ludzi w Stanach. I białych i azjatów i czarnych. Niektórzy są demokratami, inni republikanami. I duża część z nich, mimo tych różnic, ma bardzo podobne problemy. Starają się wiązać koniec z końcem. Jest im ciężko. Niektórzy tracą robotę. Czasem zdrowie szwankuje. A teraz dochodzi do tego strach i stres. I demokraci obwiniają o to republikanów. Czarni winią za swoją sytuację białych. Biali oskarżają czarnych o agresję i lenistwo. Zawsze jest ten wróg, ta druga strona. I to ich wina. A może to system jest z natury niesprawiedliwy i większość będzie musiała walczyć o przetrwanie. A może te róznice w społeczeństwie są celowo podtrzymywane.

Takie tam wieczorne #przemyslenia
  • 3
  • Odpowiedz
Kto krzyczy najgłośniej o nierównościach, mniejszościach, uprzywilejowaniu białych


@StaryNiedzwiedz: miliony na ulicach?

Nasz ukochany CEO,

Nie, ty po prostu o nim słyszałeś, bo jest bogaty.
O kogo chodzi?

A może te róznice w społeczeństwie są celowo podtrzymywane.

Przez to głupie #!$%@? amerykańskie społeczeństwo. Przez tych wszystkich, którzy stanowczo opierają się zwiększeniu inwestycji na edukację w biednych szkołach. Kapitalizm, ten skrajny, niczym nieograniczony kapitalizm trzyma ludzi w biedzie. I ludzie są zadowoleni
  • Odpowiedz
Nasz ukochany CEO,

Nie, ty po prostu o nim słyszałeś, bo jest bogaty. O kogo chodzi?


@Tyraxor: Nie będę podawał z imienia i nazwiska. To nie jest jakaś duża firma, w Ameryce mamy z 200 osób maksymalnie. Ale też przez to drabinka nie jest długa i widzę kto co robi w zarządzie. Akurat ten CEO w zeszłym tygodniu był na 4 spotkania odnośnie sytuacji finansowej, napisał z 4 wiadomości na linkedinie
  • Odpowiedz