Wpis z mikrobloga

@vovo: Może podasz jakieś źródła? Z tego co się orientuję to nie ma żadnych, jednoznacznych dowodów na poparcie tej tezy, a to głównie z tego względu, że założenia tych badań można łatwo podważyć. Jak weźmiesz losowych czarnych z Afryki to nic dziwnego, że ich IQ będzie niższe niż Europejczyków, a to po prostu z uwagi na poziom szkolnictwa. Pokaż mi badania, w których wyszło, że IQ czarnych, żółtych i białych,
  • Odpowiedz
Biologia. Domyślam się, że stąpam po kruchym lodzie - niektóre autorytety naukowe na zachodzie traciły posadki za wypowiedzi niepoprawne politycznie, a ja tu teraz piszę o różnicach pomiędzy białymi a czarnymi, które tłumaczą pewne "specjalne predyspozycje" do zachowywania się czarnoskórych tak, jak się teraz zachowują. Otóż poziom testosteronu w organizmie jest- kolokwialnie mówiąc - wprost proporcjonalny do poziomu melaniny. Czarnoskórzy mężczyźni mogą mieć do 20%(!!!) więcej wspomnianego hormonu (w porównaniu do białego,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vovo: w sumie to ludzie bardziej się burza nie o same testy IQ, bo te są faktem, ale o wyciąganie z nich wniosku, że czarni są gorsi/glupsi, a to już co innego.
  • Odpowiedz
@joyko:

Zgadza się, ale tak własnie w obecnym czasie, w związku z brakiem innych, lepszych narzędzi, klasyfikowana i oceniana jest inteligencja. Wiki:

Sam Tony Buzan krytykował logikę stosowania testów IQ (przytaczał właśnie badania na w.w. Uni).
Najlepszą metodą badania IQ jest skan z wykorzystaniem FMRI.
Po drugie, kiedy odkryto neuroplastyczność sens testów IQ stracił w ogóle.
  • Odpowiedz
Jak weźmiesz losowych czarnych z Afryki to nic dziwnego, że ich IQ będzie niższe niż Europejczyków, a to po prostu z uwagi na poziom szkolnictwa


@Virino: moje ostatnie wpisy opierają się na badaniach przeprowadzonych w USA. To oczywiste, że gdybym podał średnie iq tradycyjnych Murzynów z Afryki, to średnia byłaby jeszcze niższa - w końcu nie wynaleźli nawet koła, dopóki Europa tam nie popłynęła.

Średnie iq Czarnych w USA nie
  • Odpowiedz
@vovo: no ale to podaj to źródło. Próbka jest jaka? Losowych, tych bogatszych czy może z gett lub slumsów?
Wat? XD Ty znasz w ogóle trochę historii czy jesteś ignorantem i powielasz to co przeczytasz na mirko? Koło znali też starożytni Egipcjanie, cała Afryka Północna rozwijała się cywilizacyjnie bardzo szybko. Reszta Afryki, co w sumie nie dziwi, miała bardzo słabe warunki do rozwoju, ponadto była odcięta pasem pustyni. Tam rozwój
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vovo: ja tutaj tylko chciałem wtrącić, że problemem nie jest chyba sama statystyka, ale jej rozumienie. Problemem jest rozumienie, że skoro czarni mają średnio mniejsze IQ to znaczy że każdy czarny ma mniejsze IQ od każdego białego, a to nie prawda. To jest ten sam problematyczny stereotyp, z którym się mierzymy na zachodzie europy. Skoro Polacy średnio zarabiają mniej i piją więcej alkoholu, niż na przykład Brytyjczycy to jakiś menel
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vovo: ehh z tego wynika, że azjaci powinni każdego białego wytykać bo w porównaniu do nich jesteśmy rozbójnikami. Chodzi tylko o to, aby nie klasyfikować ludzi wg. jakiejś cechy, a potem wszystkich z taką samą cechą osądzać o te zbrodnie. Tam masz bandę przestępców, większość z nich może jest czarna (nie śledzę aż tak dokładnie) , co nie oznacza że każdy czarny to przestępca. Proste? Gdyby tam byli ludzie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@generalnyprzeglad:

Natomiast geniusz ma związek z ćwiczeniem i czasem poświęcanym w danej dziedzinie.

Czyli nie-wpost powiedziałeś, że czarni (średnio) są (bardziej) leniwi.
Dziękuję, dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz