Wpis z mikrobloga

@salamander-kwarcowy: moja prababcia wspominała ze jak byli Niemcy był jakiś porządek
A jak weszli komuniści nie było tak kolorowo

Mój pra wujek tez był na robotach w Niemczech i po wojnie nie chciał wrócic dlaczego?
Po prostu był pracowity i umiał dużo robić taka złota rączka i Niemcy u których był akurat traktowali go równo
  • Odpowiedz
Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie tłumaczy zamieszek samym niewolnictwem. Albo ktoś jest głupi, albo używa tego słowa jako skrótu myślowego do amerykańskiego systemu, który od początku stawia czarnych w trudniejszej sytuacji niż białych.
  • Odpowiedz
Mój pra wujek tez był na robotach w Niemczech i po wojnie nie chciał wrócic dlaczego?

Po prostu był pracowity i umiał dużo robić taka złota rączka i Niemcy u których był akurat traktowali go równo


@Hiobe: Chyba żartujesz sobie, jasne, że były wyjątki i niektórzy Niemcy zachowywali się porządnie, ale przymusowe wywózki na roboty to był dramat, ludzie z dnia na dzień zostawiali swój majątek w Polsce i musieli
  • Odpowiedz
@salamander-kwarcowy: ta analogia jest zbyt mało odległa w przeszłość. Musiałbyś wrócić do jakiegoś powstania styczniowego by zachować jako-taki sens murzyńskich i antifowych wysrywów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz