Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pani_doktor_od_arszeniku: etyka zjada ogon sprawiedliwości. Dlaczego społeczeństwo ma godzić się na ryzyko przebywania pod jednym niebem z oczywistym mordercą? Jeśli karą jest ograniczenie wolności, to dlaczego społeczeństwo powinno płacić za jego karę utrzymaniem i próbą resocjalizacji? Jeśli wygnanie to tylko z oznaczeniem, ale to też nie jest rozwiązanie wg osób ceniących życie ludzkie. Zatem jak uczynić sprawiedliwość nie krzywdząc tego kto skrzywdził? Czy sąd, który sądzi i kat, który karze powinni
@prut: ! czy humanitarne uśmiercenie istnieje? Każde zwierzę w trakcie zabijania wierzga nogami błagając o litość, każda żywość w niewoli życia pragnie żyć - skoro nikt nas nie pytał o zdanie w kwestii pojawienia się w określonej formie (i w ogóle), środowisku, takimi jakimi się staliśmy i stajemy, dlaczego uzurpujemy sobie prawo do decydowania o tym kto ma zniknąć. Bo nabroił? Pytanie czy chciał nabroić, czy mógł postąpić inaczej będąc sobą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MK-Ultra: ja wierzę że naszą wolnością jest ciągły wybór między dobrem, a nie dobrem. Praktycznie w każdej chwili możemy być jedni albo drudzy, wzgledem siebie, względem innych, względem świata. Dlatego wierzę też że każdy który uległ złu, potrafi być dobry a jednocześnie wierzę, że za złe uczynki krzywdzące innych powinna być kara. Na szczęście nie ja o tym decyduje jaka i kiedy więc nie muszę zawracać sobie tym głowy bo moje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@regal20: napisałem ze uczynek krzywdzący innych. Napisalem tez ze na szczęście nie ka decyduje o karze, ale skoro pytasz twierdząc że życie to bezsensowna walka kończonca sie śmiercią to czy nie powinno być kar?
@prut: nie, że nie powinno być kar tylko, że bezsensu jest uważać je jako wyrównanie rachunków, bo to tylko dorzucanie do pieca ale nie oceniam tego w kategorii dobra i zła. Jak zdefiniujesz skrzywdzenie kogoś? Czy kot krzywdzi mysz? Należy mu się za to kara? Kto ostatecznie ma decydować kto w danym konflikcie ma rację? Ze względu na neuroplastyczność ludzkiego mózgu każdemu da się wmówić zarówno poczucie winy jak i krzywdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@regal20: nadal rozmawiamy o cywilizowanych ludziach czy o hierarchii w dżungli? Chyba trochę za daleko sie cofasz w rozmyślaniach