Wpis z mikrobloga

#bieszczady #gory #urlop #wakacje
Nigdy nie byłem w Bieszczadach i chciałbym tam pojechać. Do jakich miejscowości jechać najlepiej na początek? Czy dojazd i podróżowanie tam bez samochodu wchodzi w grę? Czy jednak samochód to mus? Duże jest tam ryzyko spotkania niedźwiedzia czy wilków? Lepiej jechać tam w lato czy lepiej na jesieni? Tzn. Kiedy jest tam najładniej i jest najmniejsze ryzyko spotkania tych zwierząt na szlaku?
  • 10
@zarazstadpojde: Wetlina albo jej bliskie okolice. Jak bez auta to zdecydowanie lato - łatwiej złapać stopa/busa. Zwierzęta to ryzyko tak jak wszędzie. Wilki nie widziałem, misia miałem okazje minąć
@zarazstadpojde: Tak jak wyżej, na początek najlepiej wybrać jako bazę Ustrzyki Górne albo Wetlinę - najbliżej na najpopularniejsze szlaki, w sezonie kursuje sporo busików, stopa też nietrudno złapać.
Natomiast szansa na spotkanie dzikiego zwierza jest mała, a szansa na zostanie zaatakowanym przez dzikiego zwierza jest prawie żadna. Wilk jak cię zobaczy czy poczuje, to z daleka ucieknie, a jeśli nie będziesz się plątał po jakichś konkretnych chaszczach, to misiek też ci
@zarazstadpojde: Jakoś nie sądzę, żeby to miało znaczenie. Turyści już w Bieszczadach (w sensie w parku narodowym) są już od ponad miesiąca, a dzikie zwierzę zawsze instynktownie powinno unikać ludzi. Naprawdę, żeby zobaczyć bodaj tropy niedźwiedzia idąc na Tarnicę czy Połoninę Wetlińską to trzeba mieć duże szczęście