Wpis z mikrobloga

#osm #openstreetmap #googlemaps #mapy

Zamierzam w czerwcu trochę pochodzić po #goryswietokrzyskie . Kiedyś zapisałem parę swoich tras w google earth ręcznie, ale przy dłuższej trasie dosyć uciążliwe to było, głównie przez to że mapy google nie mają zbyt wielu ścieżek dla pieszych i było dużo klikania.

Szukam sposobu na zapisywanie swoich tras w szybszy i łatwiejszy sposób po prostu dodając kilka punktów na mapie. Na screenie jak widać próbowałem na stronie OSM odtworzyć zapisaną kiedyś w google earth swoją trasę, ale nie mogłem dodać punktów między początkiem i końcem trasy tak jak choćby na stronie mapa-turystyczna.pl, która korzysta z OSM, ale tam znowu można prowadzić trasy tylko po szlakach turystycznych. Mam nadzieję, że wiecie mniej więcej czego szukam i ktoś poleci jakąś dobrą stronę, albo aplikację do zapisywania tras. Fajnie jakby można było wyświetlać wiele takich ścieżek naraz (mapa własnych wędrówek) jak w google earth, albo wyeksportować je do jakiegoś pliku by potem importować i wyświetlać w google earth.

W czasie wędrówek zamierzam też robić zdjęcia i mogę próbować nagrywać trasę telefonem (wątpię że się uda zwykłym telefonem w lesie), które mogę udostępniać w celach społecznych i też możecie podpowiedzieć gdzie bym to mógł robić, by przysłużyć się społeczności. Na mapie turystycznej można dodawać zdjęcia także tylko na szlakach. Może po prostu na mapach google dodawać zdjęcia?

edit: chodzi głównie o to jak mogę zapisywać swoje trasy za pomocą już tych dodanych w OSM a nie wykorzystując gps albo rysując ręcznie
paramite - #osm #openstreetmap #googlemaps #mapy

Zamierzam w czerwcu trochę pochod...

źródło: comment_1590776418SIkGI3kzricLJqmWSsc4GM.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gladagugu: Wciąż jestem w stanie odtworzyć całkiem nieźle trasę. Robiłem dużo zdjęć i większość z nich była zlokalizowana z niezłą precyzją (a niektóre kilka kilometrów dalej) i widzę na zdjęciach satelitarnych ścieżkę (przebija się spośród drzew) którą szedłem, a nie ma jej na mapach OSM.
  • Odpowiedz
Miałem niby tryb gps ustawiony na precyzyjny, chyba po prostu mam za słaby moduł żeby śledzić trasę w lesie.


@paramite:

No niestety ale las czy wysokie budynki potrafią GPS sporo zmylić. Ja jak zbierałem trasy z komórki GPS to notorycznie na jednym niedużym boku wzniesienia gubiło sygnał.
  • Odpowiedz