Wpis z mikrobloga

W rejonie Trypolisu LNA próbuje obecnie stawiać opór na rubieży: Tripoli International Aiport - Qaser Bin Ghasir - Wadi Alrabie. Obrona LNA jest bardzo chwiejna. Przykładowo wczoraj 199 batalion LNA zajmujący pozycje w rejonie Al Ramla wycofał się stamtąd w kierunku Tarhuny bez informowania swoich sąsiadów w linii obronnej.Obecnie trwa szturm GNA na Qaser Bin Ghasir.
#libia
  • 4
@Thorkill: I tak bronią się lepiej niż myślałem. Sądziłem, że do końca tego miesiąca GNA zdobędzie Tarhune, a tu psikus. Sukcesem będzie jak wypchną LNA na południe od Bin Ghasir.
Sądziłem, że do końca tego miesiąca GNA zdobędzie Tarhune


@arkan997: Tarhuna może być chroniona jakimiś umowami na linii Turcja -Rosja. Wejście do niej wojsk GNA oznaczałoby falę odwetowych morderstw i aresztowań.
Tarhuna może być chroniona jakimiś umowami na linii Turcja -Rosja.


@Thorkill: Możliwe. Już samo to, że wagnerowcy wycofali się spod Trypolisu nie będąc pod ostrzałem tureckich dronów każe przypuszczać, że doszło do jakiegoś porozumienia.
wagnerowcy wycofali się spod Trypolisu nie będąc pod ostrzałem tureckich dronów każe przypuszczać, że doszło do jakiegoś porozumienia.


@arkan997: Tak, to na 100 proc. było umówione. Przejechali zwartą kolumną w środku dnia bez zachowania jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa przeciwko atakom dronów (brak odstępów między pojazdami, żołnierze stłoczeni w pojazdach zamiast rozdzielenia. itp.)