Wpis z mikrobloga

Cześć, pomagam dziewczynie z wyborem laptopa i szukam pomocy. Laptop dla studentki, oprócz standardowych zastosowań, od czasu do czasu jakiś program obliczeniowy, autocad, photoshop, lightroom, mniej wymagające gry jak simsy. Rozmiar 15,6. Budżet 3000-3700zł, może być bez systemu w tej cenie. Brak agresywnych, gamingowych, czerwonych wstawek będzie dodatkowym atutem. Aktualnie na oku były dwa modele od Della:

Dell Inspirion G3 - I5 9300H, 8GB ramu, GTX 1650, SSD 512GB za 3250zł z perspektywą na wymianę jednej kości ramu na 8 żeby zrobić 12GB.
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-laptop-3590-i5-8gb-512ssd-gtx1650-no-os_1.bhtml

Dell Precision 3540 - I5 8350U, 16GB ramu, AMD Radeon Pro WX 2100, SSD 512GB - za 3700zł outlet w Electro Garden.

Czytałem o problemach z przegrzewaniem się G3 oraz koniecznością zrobienia undervoltingu na starszej wersji BIOSU, o Precision 3540 ciężko znaleźć sensowne recenzje, zwłaszcza w tej konfiguracji (większość wychodziła z i7).

Na co warto postawić w takiej sytuacji? Warto dopłacać do teoretycznie lepiej wykonanej serii Precision? G3 w zasadzie oprócz ramu lepiej wypada w porównaniu podzespołów.

Co ewentualnie w tej półce cenowej jest obecnie warte uwagi? Są w perspektywie najbliższe miesiące szanse na model dopasowany do tej sytuacji? Wiem, że idzie nowe na Ryzenach ale nie do końca wiem z jakiego segmentu będą to laptopy i czy jest sens czekać.

Fajnie gdyby laptop miał jakiś zapas mocy w odniesieniu do tego co jest obecnie na nim robione tak żeby za 2/3 lata nie odczuć drastycznego spadku w wydajności wynikającego z nowszych wersji programów.

#szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #laptopy
  • 2