Wpis z mikrobloga

Kolejne wideo-porównanie mojego autorstwa. Tym razem stawiam obok siebie dotychczasową ilość ofiar ze stratami wynikającymi z innych epidemii, które nawiedziły ziemię od 2000 roku. Jako bonus, jest również podana statystyka dla hiszpanki - "trochę" zaburza ona czytelność wykresu.

Zapraszam tym samym do dyskusji oraz śledzenia mojego kanału - więcej podobnych porównań na ten i inne tematy wkrótce.

#koronawirus #covid19 #covid19stats #covidstatus #statystyka #usa #epidemia #swiat #europa
Surtur - Kolejne wideo-porównanie mojego autorstwa. Tym razem stawiam obok siebie dot...
  • 15
@Kajaczek: @Czupryn999: Tu się nie do końca zgodzę. Pokazane liczby zawierają tendencje wzrostu bazujące na wykresach przez Was podlinkowanych. Przyjrzyjcie się tempie rozwoju hiszpanki na tym filmie - nie jest on liniowy i wyraźnie nabiera na prędkości pod koniec. W dniu 120tym mamy 6 milionów ofiar, w dniu 150tym jest ich już 22 miliony. Trzy szczyty zachorowań rozeszły się na ok 310 dni, więc główny szczyt akurat łapie się na
zaznaczenia gdzie jego początek, a gdzie koniec.


@Surtur: W tym wykresie dokładnie widać gdzie jest koniec a gdzie początek 1918-1919. 10/19 to 19 pazdziernik 1918 a 12/14 to 14 grudnia 1918. 1/11 to już 11 stycznia 1919. I tak coś pokićkałeś gdy założyłeś że zmarło 100milionów. A zgony z hiszpanki zalezy od zródła to nawet liczone są już nawet od 1917.
@Kajaczek:

Podanie samego roku na skali jest dosyć mylące bez zaznaczenia gdzie jego początek, a gdzie koniec.

Mówiąc to odnosiłem się do wykresu z Twojego komentarza.

główny szczyt był w listopadzie więc jak może się łapać?

A szczyt łapie się tak, że początek epidemii masz podany na wykresie - 29 czerwca 1918. 150 dni później mija 26 listopada 1918 czyli ponad tydzień po głównym szczycie.