Wpis z mikrobloga

Teraz już wiem dlaczego moja przesyłka China Post idzie 30 dni do Wilna i nadal nie jest w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Do niedawna większość przesyłek pocztowych z Chin docierało do Europy drogą lotniczą. Wraz z zaostrzeniem wymogów bezpieczeństwa transportu lotniczego oraz zwiększeniem kosztów tego transportu, China Post zdecydowała się wysyłać większe ilości przesyłek koleją.

https://portaltsl.pl/logistyka/litwa-stala-sie-europejskim-hubem-chinskiej-poczty/
#tracking #dhgate
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dziobnij2: a jak z 2 tygodnie temu pisałem że CN rzuca wszystko praktycznie na pociągi to nie bo eksperty wiedzą lepiej bo w trackingu mają "samolot" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: orientujesz się jak wygląda kwestia dostawy z DHgate? Czy paczka z butami wysłana przez china post air mail daje jakąś nadzieję na brak VAT'u? może bardziej bezpieczne jest epacket? Czy rodzaj przesyłki nie ma znaczenia bo i tak z DHgate zawsze wpada VAT?
  • Odpowiedz
@Andczej: napisałem "paczka" no bo jednak nie jestem przyzwyczajony do nazywania przesyłki z butami listem, także sorki bo rzeczywiście trochę pomieszałem. Ale sam sposób wysyłki przez sprzedawcę jest na aukcji opisany właśnie jako "China air post mail". Sprzedawca napisał że jedyne co może zrobić aby zmniejszyć szansę na kontrolę to wysłać buty bez pudełka, na co przystałem, może akurat okaże się to pomocne hah.
Buty i dwie koszulki, każde w
  • Odpowiedz