Wpis z mikrobloga

W Częstochowie jest najlepszy Kebab tylko nie jest on w centrum


@CzekistaPutin: a gdzie? nigdy w Częstochowie jeszcze nie jadłem prawdziwie dobrego kebaba, było kilka niezłych, ale ogólnie to większość to przesolony shit
@WujekGraczyk: Zaraz obok centrum oprócz Alei NMP jest też ulica Wieluńska, gdzie też jest kilka knajp. Mogę polecić Pireus, kuchnia grecka, właściciel Grek, klimat taki trochę "fancy", ale jedzenie bardzo dobre. Aktualnie w Częstochowie trwają też kuchenne rewolucje, żarcie było bardzo dobre już przed programem Gesslerowej, więc boję się o jakość po programie, ale może będzie ok, tu więcej info: https://modnaczestochowa.pl/znamy-nowa-nazwe-restauracji-sezonova-po-rewolucji-magdy-gessler/

Knajpa znajduje się na ulicy Orkana, więc musiałbyś kilka km
@WujekGraczyk: jak lubisz indyjskie jedzenie to mogę z całego serca polecić Indyjskie Curry. Wielokrotnie zamawiałem u nich jedzenie, ani razu nie odchorowałem tego. Na sam start przygody z kuchnią indyjską mogę polecić Chicken Tikka Masala z chlebkiem Keema Naan (jeżeli lubisz baraninkę), opcjonalnie baranina w sosie masala - Mutton Masala. Ostatnio zakochany natomiast jestem w daniach z pieca Tandoor - króluje u mnie Chicken Kalimirch + ryż z warzywami - nawet
@WujekGraczyk: Kuchnia włoska - La Vita Da Re w bramie w Alejach
Sama pizza - Dom pizzy i wina w alejach
Kebab tylko na Drogowców
Sushi w Hattori Hanzo
Grecka kuchnia - Pireus
Miszmasz - Topolino
Burgery - Mniam Mniam