Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam pytanie, są tu jacyś stolarze, hobbyści drewna albo ktoś w ten deseń ? Mam takie pytanie, da się czymś zerwać lakier z drewna ? Bo przeczytałem na opakowaniu od lakierobejcy, że przed jej nałożeniem trzeba zerwać lakier ... no i myślałem, że zmatowienie go trochę wystarczy, jednak po przetarciu papierem ściernym i dokładnym oczyszczeniu powierzchni lakierobejca dalej nie wsiąka i na powierzchni się rozsmarowuje po lakierze i wygląda jak farba rozrobiona z wodą :I

Nie będąc pewnym czy w ogóle ten obszar zaschnie zostawiłem go do jutra i nie robiłem dalej mebla, żeby w razie co można było ją zmyć ... Jeśli zaschnie to spoko, nawet mogło by być ( nie wygląda tak jak przewidywałem, ale mogłoby zostać ) jednak gdyby nie zaschło i trzeba byłoby zmywać a później przygotowywać powierzchnie jeszcze razy, to w jaki sposób ? Są jakieś preparaty na to czy cuś ? Niestety szlifierka odpada z uwagi na geometrie przedmiotu :C

#pytanie #lakier #malarstwo #drewno #stolarstwo #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieDlugoSpac: Zmatowienie lakieru nie wystarczy. Należy go dokładnie zeszlifować, a ze względu na geometrię przedmiotu jak sam stwierdziłeś - będzie to nieco czasochłonne. Z jakimś blatem nie ma takich problemów - szlifierka taśmowa i w minutę masz gołe drewno. Pewnie wcześniej było malowane jakimś nitro, jeśli teraz w ten sposób lakierobejca reaguje.
  • Odpowiedz