Wpis z mikrobloga

#poznajdja #kaskade #house #progressivehouse #electrohouse #deephouse #todayilearned

Drugi dzisiaj wpis, teraz przyjrzymy się kto stoi za pseudonimem Kaskade, zachęcam do obserwowania tagu!

Jego życie i początek kariery:

Kaskade czyli Ryan Raddon, urodzony 25 lutego 1971 roku w Evanston to Amerykański DJ i producent. Jego pseudonim wziął się, gdy w książce przyrodniczej zobaczył zdjęcie wodospadu, a jego współpracownik stwierdził, że "cascade" to dobra nazwa. Ryan podmienił więc sobie pierwszą literę i tak powstał jego przydomek. Kaskade stał się sławny głównie dzięki temu, że był przy takich osobistościach jak deadmau5 czy Wolfgang Gartner. To oni, w 2009 roku wpłynęli na bardzo szybki rozwój kariery tego DJa. Ryan szlifował już swoje umiejętności DJejskie będąc w akademiku, lata 1989-1990. Mając lat 19 wyjechał do Japonii, w 1992 roku wrócił jednak by studiować na Uniwesytecie w Salt Lake City (bardzo religijny koleś) otwierając przy okazji sklep z muzyką. W 1995 roku znowu zaczął bawić się DJką, potem to się zmieniło także w produkcję i tak zostało do dzisiaj.

Bardziej znane kawałki:

1. Mój ulubiony: Turn It Down (feat. Rebecca, Fiona)

2. Współpraca z Zimmermanem: deadmau5 & Kaskade - I Remember

3. Kolejny owoc współpracy z d5: deadmau5 & Kaskade - Move For Me

Znane mi ciekawostki:

1. Nagrody

2. Ryan ma trzy córki :O (będzie musiał zrobić z dziewczyn dobre producentki!), nie byłem w stanie znaleźć zdjęć z jego żoną, niestety. :(

3. Jest jedną z pierwszych osób, którym udało się zrobić karierę w Las Vegas, jego zarobki to 16mln USD

Niestety, Kaskade nie ma aż tylu ciekawostek co deadmau5, a szkoda. Byłoby co opisywać! W następnej części postaram się przybliżyć wam już legendarną postać Tiesto. ;)
Pobierz S.....i - #poznajdja #kaskade #house #progressivehouse #electrohouse #deephouse #toda...
źródło: comment_GmX280lxZYPjcfKHE28EgwJCE9iGOm05.jpg
  • 3