Wpis z mikrobloga

@Janusz_Dmowski-Zubr: Pakiet danych dochodzi co milisekundy i jeśli się zablokuje na bramce z jakiegoś powodu to nie otworzysz drzwi ani nie stworzysz wind wala

musi się cofnąć


w lolu to co najwyżej dostaniesz freeza czyli zamrozi ci grę, nie da się cofnąć spela ani zamknąć otwartych drzwi
jedyne co się da zrobić to wykonać animacje w którą nie wejdzie wpisany dmg ale to już trzeba by osądzać jednorazowo.
SarahC - @Janusz_Dmowski-Zubr: Pakiet danych dochodzi co milisekundy i jeśli się zabl...
  • Odpowiedz
@SarahC: to co pokazujesz to nie lag niestety. W CS GO tez takie zawieszenia się pojawiają i nie mają nic wspólnego z lagiem i nie jest porównywalny w żaden sposób z tym co je dzieje w nagraniu u OPa

To co się dzieje na ekranie to problem z lokalnym systemem, przedstawię ci to w przykładzie CS go bo sam miałem z tym problem i dużo musiałem się z tym bawić.

W grach system decyduje co załaduje na pamięć RAM. Czyli pamięć z którą pracuje processor. Gdy ładuje się gra (no nowa mapa) dane z SSD / HDD wchodzą na ram i z tamtąd pracują. Pamięć ssd jest w porównaniu z ram bardzo wolna dla tego podczas rozgrywki nie można wczytywać z pamięci twardej. Dla tego jak w gra San Andreas przekroczyłas pewien region, gra się zatrzymywala aby się wczytac. Gdyby nie obrazek "ładowanie" gra by stała w miejscu aż nie załaduja się nowe
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: nie wiem co ty #!$%@?. Tak to co pokazałam to lag. Tak właśnie to gracze nazywają.

Lol też używa movement prediction aby wygładzić ruchy przeciwników aby łatwiej się w nich celowało


tu nie ma nic związku z tym. Po prostu przywiesiło mu grę, bo pakiety nie doszły na czas. Doszukujesz się cudów tam gdzie ich nie ma. Zresztą typ ma 70 pingu co oznacza, że ma #!$%@? internet do
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: Opóźnienie, latencja, żargonowo lag – termin odnoszący się zwykle do szybkości działania sieciowych programów komputerowych. Oznacza on, że aplikacja nie reaguje w odpowiednio krótkim czasie na przesyłane w sieci sygnały sterujące, przetwarzane przez dużą ilość hostów pośredniczących.

Przerwa w transmisji danych z serwera, opóźnienie, zacinanie się obrazu w grze sieciowej.
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: podałam ci definicje laga i tym jest dokładnie to wideo, a ty mi jakieś eseje wstawiasz, że nie.

Przerwa w transmisji danych z serwera, opóźnienie, zacinanie się obrazu w grze sieciowej.


LAG

Zbugowany obiekt w/w drzwi to nie lag.
  • Odpowiedz
@SarahC:
Piszę ci eseje bo jestem po studiach programistycznych, pisałem gry i uczyłem się tym jak działa networking i myślałem że chciała byś się czegoś nowego nauczyć.

A ty mi tu piszesz że lag to definicja i pokazujesz mi minutowe nagranie jak gościowi zacina się ekran w lolu.

Lag to nawet nie żargon tylko słowo zapożyczone od angielskiego które znaczy dosłownie "opuznienie / nie nadążanie" i używane jest w
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: Twoja dyskusja sprowadza się ja wiem lepiej. K. Dla mnie możesz nie zgadzać się z definicją laga. I ekran mu się zacina tylko gra freezuje. Monitor ma sprawny.( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak gościowi zacina się ekran w lolu
  • Odpowiedz