Wpis z mikrobloga

Zupełne zaprzeczenie polityki pisu. Nie rozumiesz chyba tego, że pewne poglądy pokrywają się z tym co jest jasno nakreślone przez nauki polityczne, a pewne poglądy są zupełnie oderwane o tejże samej ideologii.

Ustrojem politycznym propagowanym przez chrześcijańskich demokratów jest demokracja, która szczególny nacisk kładzie na rozwój wszelkich form samorządności lokalnej i zasadę pomocniczości. Wynika to z poglądu, że na najniższych szczeblach życia publicznego najpełniej może być realizowany ideał solidaryzmu społecznego. W dziedzinie
@ejkejej: @Belfeagil: kłóćcie sie dalej, pis to prawica z socjalistycznymi poglądami gospodarczymi. Tyle i aż tyle. Poczytajcie sobie czym jest klasyczny podział na lewice i prawice a czym dwuosiowy. Ja znam różnicę, to wy jej nie znacie. To jest fakt i nie zmieni jego prawdziwości to czy wam sie podoba czy nie. Próbujecie redefiniować pojęcie prawicy tylko po to żeby wasza ukochana populistyczna partia korwina nie wpadała do jednego wora
@TurboDynamo: Akurat Konfederację można nazwać z czystym sumieniem prawicą, bo zarówno pod względem światopoglądowym jak i gospodarczym się w prawicę wpisuje.
Chodzi o to, że kwestie światopoglądowe dotyczą garstki mniejszości i np. dla mnie nie mają one zupełnie znaczenia, bo żaden polityk nie narzuci mi tego jak mam mam myśleć. Natomiast może narzucić mi ustrój gospodarczy, w którym siłą rzeczy muszę się zaadaptować, chyba, że chcę mieć problemu z urzędem skarbowym
@TurboDynamo: tak się wtrącę przy okazji, prywatnie stosuję pierwotny podział na prawicę i lewicę - prawica to establishment, lewica - rewolucyjna, próbuje ten establishment obalić. Dopiero później przyszło połączenie tego z poglądami konserwatywnymi/lewicowymi.

Więc wg tego podziału prawicą jest środowisko związane z PO, które chcą utrzymania obecnego status quo, natomiast lewicą jest i PiS, i Korwin z narodowcami, i Razemki, którzy chcą to zmienić i przemodelować :)
raczej końcem kariery, prawa strona uwielbia wykańczać ludzi.


@TurboDynamo:

Prosiłbym nie utożsamiać konserwatywno-etatystycznej partii pis z pojęciem szerszym w postaci "prawej strony". Pis w obecnym wydaniu jest zaprzeczeniem rozwinięcia swojej nazwy. To partia bezprawia, zasiłków socjalnych, skierowana do ludzi tępych i biednych, moherów. W praktykach najbliższa PZPR. Jedyne co ją łączy z prawicą to deklarowany konserwatyzm światopoglądowy.