Wpis z mikrobloga

#factorio
Siema ostatnio oglądam na yt jak ludzie tworzą sobie "megabazy". Zaczynam rozumieć ich schematy budowania itd, ale ciągle zbieram informacje. Jak to u was wygląda? Powiedzcie mi też czy dobrze myślę jeśli chodzi o takie schematy:
Są sobie złoża różnych minerałów. Do każdego złoża jest przyczepiona mała stacja gdzie pociąg zabiera surowce. Następnie pociag jedzie je wyładować do głównej przetapialni z danym surowcem. Nastepnie są dwie opcje:
a) wszystkie przetopione minerały wchodzą na mainbusa i od mainbusa robi sie gałezie gdzie w automatach robisz dane przedmioty do budowania/pakiety.
b) wszystkie minerały trafiają na mainbusa, który transportuje je na stacje pociagowe, tam pociągi zabierają je gdzieś dalej gdzie mają być fabryki na dane przedmioty/pakiety.
Może być też tak że przedmioty do budowania bazy (podajniki, tasmociagi, automaty, mury itd....) są budowanie bezpośrednio przy mainbusie (w odgałęzieniach), a reszta surowców pociągami jest transportowana do dalszych sektorów gdzie tworzy sie masowo pakiety naukowe itd. No i jeszcze pozostają roboty, jaką one spełniają najlepiej funkcje?
Ostatnie pytanie - jesli macie mainbusa to jak on wygląda, co na nim jest , na ilu taśmociągach jest dany surowiec, np widziałem że ludzie robią cztery taśmy żelaza, ale zielonych płytek elektrycznym już np tylko dwie taśmy. Jaką przerwę robicie miedzy takimi serami taśm np miedzy żelazem a miedzią, widziałem że ludzie robią 6 czy tam 8 szerokości przerwy
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jendziohunter: Według mnie powinieneś sam sobie odpowiedzieć na pytanie jak chcesz się rozbudować, do tego jaki masz teren gdzie, co ci się zmieści.

Najważniejsze to ogarnąć dobrze budowę kolei. U mnie na każde złoża pracowały 2 pociągi po 3,4 wagony i praktycznie miałem ciągły dostęp do surowców.
  • Odpowiedz
@MEKORRO: no przecież jest. @jendziohunter: potrafiłem rozłożyć dużą fabryke przy ironie/copperze i od razu ładować na pociągi zielone płytki by leciały do głównej bazy, potem leciały do fabryki na czerwone płytki itp.
  • Odpowiedz
@jendziohunter: U mnie wygląda to tak: złoże ładuje na pociąg 1-2, który jedzie do smelterów. Tam plate'y są ładowane na kolejne pociągi, które wiozą je do terenów, które tworzą jedną konkretną rzecz. Stamtąd znowu pół produkty ładowane są na pociągi i zawożone w miejsce, które ich potrzebuje itd.

Najlepiej jest robić to z modem LTN, ale w teorii da się też bez.

Mam też kawałek terenu który nazywam HUBem, do którego
  • Odpowiedz
@jendziohunter: Eksperymentowanie w tej grze to fajna zabawa. Szkoda się jej pozbawiać. Próbuj różnych rzeczy i zobacz co Ci najbardziej odpowiada... ale od razu mówię w megabase mainbus musiałby być znacznie większy niż cała baza razem wzięta, żeby jakoś dawał radę.

U mnie to jest tak.

Blueprint (BP) kopalni robaczkami (robotami). Jak złoże rozległe (a zazwyczaj tak jest) to stawiany więcej niż raz.
BP z stacją kolejową razy 3-8 w zależności
  • Odpowiedz