Wpis z mikrobloga

Jaką najmniejszą przednią małą zębatkę mogę dać do korby campagnolo chorus? Duża ma 53 zęby
Kaseta 10 biegów (25 23 21 19 17 16 15 14 13 12)
Poprzednia zębatka 39 zębów Specialities TA vento była pogięta, jak go dostałem. Wymontowałem ją i zrobilem parę km tylko na dużej.
Zależy mi, żeby jak najlepiej nadawała się na podjazdy, chociaż przy tak malej kasecie chyba nie ma co się spodziewac cudów ¯\_(ツ)_/¯

#szosa #rower #pytaniedoeksperta
  • 20
@globalbus: tak teraz spojrzałem, że w tej zębatce 39 dziury na śruby już były równo z rantem.
Kicha trochę
Jedynie korbę bym mógł wymienić, ale chyba się nie oplaca za bardzo, i tak nie zrobię z niego gravela (z tyłu wejdzie max 25C, teraz jest 23C)
@globalbus: tak sie teraz zastanawiam, czy brac te zebatke nową 39 za 140zł, czy może lepiej jednak poszukać nowej korby
Będą wgl pasowały korby innych firm do tej przerzutk?
Jest chyba tylko na 2 zębatki i tak, ale dla mnoe obie mogą by male, z górki raczej nie będę zapierdaIał, bo bym się zabił na tych krętych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Naturmensch: suporty campagnolo mają inne ścięcie kwadratu niż shimano (standard ISO vs JIS)
Będzie ciężko coś dobrać, tylko używki w praktyce. Chyba, że zamierzasz doinwestować i zmieniasz korbę na HT2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) (są dostępne z gwintem włoskim)
@Naturmensch: w HT2 i innych ze zintegrowaną osią nie obchodzi cię długość osi. Tutaj dla zachowania suportu na kwadrat musiałbyś mieć precyzyjnie dobraną korbę (pod tą samą długość osi). Ilość sztuk korb pod akurat posiadany suport jest ograniczona.
Roboty z wymianą nie ma dużo, ale to kolejne koszty.
@globalbus:
oryginalna mala zębatka 39 (mniejsza chyba nie wejdzie) kosztuje prawie tyle samo co taka korba jak w linku np ¯\_(ツ)_/¯ nie wiem, czy są jakies tańsze zębatki pasujące do tej korby compagnolo, ale jak to nie jest takie trudne, żeby wymienic, to wolę kupić nowa korbę z tym ht2 i wio
Dzięki Mirek

https://www.decathlon.pl/mechkorbowy-36-22t-altus-14b-id_8538594.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIgIvcnsvW6QIVh8YYCh2CGASwEAQYASABEgLrt_D_BwE
Naturmensch - @globalbus:
oryginalna mala zębatka 39 (mniejsza chyba nie wejdzie) ko...

źródło: comment_1590678326GrMRDUqXtJCFkBauMXEBiN.jpg

Pobierz
@Naturmensch: przerzutka szosowa ma inny zasięg. Korba MTB wystaje bardziej w bok (ma większy chainline). Dodatkowo słabo ogarnia tak małe zębatki. Z korby 52/39 na 46/34 to jeszcze ujdzie, ale 36/22 to mogę cię zapewnić, że to działać nie może.
@globalbus: zastanawiam sie czy zamowic korbe czy tylko zebatke
Te przelożenia sa zupelnie nie dla mnie, mieszkam w dolinie i wszędzie są wzgórza 100m+ dookola
Ta zębatka 39 ma juz dziury od śrub równo z rantem pod zębami
Chyba mniejszej się już nie da na tę korbę założyć
Zębatka 39 kosztuje ~140zł i wolałbym już dać całą korbę, albo może i kasetę, ale nie wiem, co kupić