Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do psiarzy.
Czy posiada ktoś szelki dla psa easy walk? Rzeczywiście pies nie ciągnie tak jak wcześniej?
Chodzi o takie szelki gdzie smycz zapinamy od przodu.
Posiadam małego psa ok. 6kg ale strasznie ciągnie na smyczy. Teraz posiadam szelki Julius K9 ponieważ inne go obcierały..
Wrzucam zdjęcie poglądowe easy walk.
#pies #piesel #psiarze #dog #easywalk
foczka_obiboczka - Hej, pytanie do psiarzy.
Czy posiada ktoś szelki dla psa easy walk...

źródło: comment_1590410911tiyKThhY2q11HCn1ntuy7k.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@foczka_obiboczka: zależy. Są psy, które nauczą się chodzić bokiem i będa ciągnąc jednocześnie robiąc sobie zwyrodnienie kręgosłupa. ogólnie nie jest to optymalne rozwiązanie, zwłaszcza, jak masz małego psa. warto sobie zadać pytanie, dlaczego pies ciągnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Czy ciągnie do konkretnych rzeczy? Psów, ludzi, dzieci?
2. Jakiej długości smycz, jaki rodzaj smyczy?
3. Jak długie są spacery?
4. Jak wyglądają wasze spacery? Czy
  • Odpowiedz
@r__k Jak zaczynamy spacer to pierwszy 10 minut ciągle ciągnie.. zatrzymuje się na chwilę na siku i dalej ciągnie. Jak zobaczy innego psa, gołębia itd. to już jest masakra.. potrafi piłować łapami w jednym miejscu.. Smycz długość ok. 2,5m. Poranny spacer z 15-20 minut południowe i wieczorne po 30min-1h. Mam bardzo ruchliwego psa więc popołudniami staram się z nim dłużej pochodzić, żeby się "wybiegał". Wtedy jak wracamy z takiego długiego spaceru
  • Odpowiedz
@foczka_obiboczka: Długość spacerów jest ok. Wygląda na to, że twój pies jest reaktywny, z takim należy pracować nad uspokojeniem się w trakcie spacerów :) Jak się z nim bawisz?
1. Pozwól mu wybierac trasę i wąchać ile chce. Spacery są dla niego, więc jak chce iść w lewo (i nie stanowi to dla niego zagrożenia), to niech idzie w lewo. Jak chce wąchać 15 minut, to niech wącha 15 minut.
  • Odpowiedz
@foczka_obiboczka: rzucanie patyka to ciągły wzrost kortyzolu - każdy rzut to bardziej pobudzony pies, dlatego nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) To wzmacnia ciągnięcie, wyskoki do innych psów, gonienie gołębi... Powiedzmy, że jak masz się bawić z psem, to to jest najgorsza zabawa, jaką możesz wybrać :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@foczka_obiboczka: ja używałam dosłownie dwa dni... Bo tym czasie moja sucz uznała że nie opłaca się ciągnąć... na czym kolwiek :D

Jednak tak słuchając opinii innych ona to raczej wyjątek w takim skutecznym wyciąganiu wniosków ;)

Myślę że jeśli pies je respektuje i na nich nie ciągnie to jest to spoko opcja na smyczowy spacer w mieście, czy gdziekolwiek gdzie trzeba mieć dużą kontrolę nad psem. Natomiast na spacer w
mikaliq - @foczka_obiboczka: ja używałam dosłownie dwa dni... Bo tym czasie moja sucz...

źródło: comment_1590413605y4aT3ZMEsSKc625pqo4YnP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: ale przynajmniej nie leżą na łopatce :)
Dla mnie dobrze dopasowane norwegi, czy easy-walki to są poprostu szelki na których pies ma nie ciągnąć :) a nie narzędzie tortur, które blokuję psu łopatki i chęć do życia ;)
Swoją opinie opieram na kilku psich fizjoterapeutów z dobrą renomą i praktyką :)

Jeśli pies ma być blisko pod kontrolą i na takich szelkach się słucha (i nie ciągnie!) to dla
  • Odpowiedz
@mikaliq: popatrz na tę grafikę - wszystkie szelki idące "bokiem" blokują w jakiś sposób ruch. Jak są totalnie luźne paski, to wtedy nie nają wpływu (chociaż mniej kudłatego psa mogą obetrzeć) :) skoro ma zamiar kupić szelki, to najleoiej od razu dobrać odpowiednie, a nie takie, które przy pewnych mocno określonych warynkach są ok ;)
r__k - @mikaliq: popatrz na tę grafikę - wszystkie szelki idące "bokiem" blokują w ja...

źródło: comment_1590415192lamfkvR9oICzAjf2L8kPzU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Issac: tamte to rodzaj guard sport. Są bardzo spoko, bo opierają się na barkach psa i nawet jak pociągnie (na szlaku, w trakcie jakichś sportów), to nie naciskaja na krtań
  • Odpowiedz