Wpis z mikrobloga

Mirki powoli szukam sobie pierwszego samochodu, tak do 10 tys. żeby nie było szkoda jak mu się coś stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczekuję, że będzie mógł raz na miesiąc przejechać trasę do domu 300-400km, poza tym do sporadycznych kursów po mieście. Passat odpada. W ogóle cały VW i pochodne odpadają bo patrzeć na nie nie mogę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Samochód ma działać dosłownie kilka lat żeby się oswoić z jazdą i nauczyć obsługi/napraw a potem planuję sprzedać i przesiąść się na coś innego. Prawo jazdy mam od 5 lat, ale póki co jeździłem na pożyczonych lub wynajętych.

Przeglądając wszystkie perełki takie jak zdezelowane hyundai coupe i toyoty celicie starsze ode mnie w końcu skupiłem się na Alfie Romeo GT oraz podobnej jej 147.

Czy da się kupić coś sensownego w tej cenie i na jakie koszty eksploatacyjne się szykować?

#alfaholicy #alfaromeo #samochody
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tessarvo: Alfa na pierwsze auto to średni pomysł. Oczywiście, że kupisz dobrą 156 lub 147 w tych pieniądzach, ale części są nadal drogie. Lepszy byłby normicki León I.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tessarvo: mamy w domu Alfę 159 i uwierz mi, że jest drogo. Ale psuć się w żadnym wypadku nie psuje. Eksploatacyjne takie drogie. Przednie tarcze i klocki 700 PLN. Ja natomiast jeżdżę bliźniakiem Leona czyli Toledo. I cenami części się miło zaskoczyłem. Myślałem, że będą droższe. A tu nie. Nawet gdybym nie miał zniżki to byłoby niedrogo. Jak coś dalej potrzebujesz wiedzieć to pytaj. Jak nie odpowiem od razu, to wieczorem.
  • Odpowiedz
@Qba1996: Ten Seat Toledo w sumie całkiem przyzwoity. Za ile można dostać sensowny egzemplarz i na co uważać? Na otomoto Toledo III jest do 10 tys. wygląda dobrze, na moje potrzeby wystarczy, ale że nigdy nie kupowałem trochę się cykam.
  • Odpowiedz
@Tessarvo: kia cee'd lub proceed 1.6 crdi bardzo spoko auto, dużo ich sprowadziłem i nigdy nie było miny. Jak trzeba było zrobić jakiś serwis to był zawsze śmiesznie tani.
  • Odpowiedz
@Tessarvo: ja mam Toledo II (1998-2005). I za 10 to już będzie bardzo dobry. Ja za swój dałem 5000 z małym hakiem, ale to dużo, bo realnie taki z początku produkcji nie jest więcej warty niż taki Peugeot 406 czy Volvo S40/V40, które można było mieć za 3000. Toledo III wygląda jakby miało nowotwór dupy moim zdaniem.
Ale ty za 8-10 wyciągniesz II z roczników raczej 2002-2005 niż jak mój 1998-2001.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tessarvo: mówie oczywiście o dupie Toledo III (2004-2009), nie II. No i w II masz prostsze silniki ze starymi wtryskami EFI a nie bezpośrednimi TSI/FSI, gdzie na zaworach zbiera się nagar, a w 1.4 TSI dodatkowo dzieje się masa innych problemów.
  • Odpowiedz
@Tessarvo: no 10k to budżet na styk na to auto wlasicie ale jak się nie znasz to duże prawdopodobieństwo że nawet jak kupisz auto gdzie masz dużo do zrobienia to drogo nie zapłacisz za części

Ja sprawdzałem za 1300-1700€ z rok temu
Diesel nie ma dwumasy, rozrząd na łańcuchu, części zawieszenia dowcipnie tanie, jedynie turbina może się sypnąć jak masz pecha ale to też się nie wykosztujesz
  • Odpowiedz
@Tessarvo: Te alfy są bardzo fajne, prowadzenie to czysta przyjemność, bardzo precyzyjne, ale trzeba przyzwyczaić do tego ze jest giga-twarde i po prostu mega szybko się zużywa na naszych drogach. To auto się kocha na równym asfalcie i nienawidzi na dziurach xD
  • Odpowiedz
@Tessarvo: alfa 147 tak. Alfa GT nie, do 10k nie kupisz porzadnego egzemplarza a serwis nie jest tani, ani prosty. Kup sobie jakiegos forda focusa, seata, moze jakis hyundai jak chcesz cos bardziej nietuzinkowego
  • Odpowiedz