Wpis z mikrobloga

Jak wygląda multiplayer w #minecraft ?

Jest jakiś mega serwer gdzie sobie po prostu grasz jak w singlu tylko z innymi ludźmi czy zwykłe dedyki?

Jak to w ogóle wygląda? Dołączam do jakiegoś serwera i sobie po prostu gram tak jak w singla tylko z możliwością spotkania innych ludzi?

Pamiętam kiedyś jak grałem, ale to było daaawno temu jeszcze zanim Minecraft przeszedł w ręce Microsoftu. Wtedy serwery były dosyć marne. Znaczy się jakieś dedyki co stały tydzień, ludzie niszczyli ci wszystko, budować czy zbierać materiał można było tylko w wyznaczonych strefach i ogólnie dosyć słabo to wyglądało. Do tego masa bugów, częste crashe itp. No ale to było ponad 5 lat temu.
  • 16
  • Odpowiedz
Jak to w ogóle wygląda? Dołączam do jakiegoś serwera i sobie po prostu gram tak jak w singla tylko z możliwością spotkania innych ludzi?


@ytong1918: Tak. Serwery dedykowane, zakładane przez graczy.
+ na multi często na serwerze jest #!$%@? pluginów, które dodają kilka rzeczy jak np.: teleportację albo zmieniają tryb gry na jakieś minigry czy skyblock, kupowanie działek, roleplay itd Żeby dołączyć do serwera musisz mieć jego ip albo domenę
  • Odpowiedz
@ytong1918: TO zależy czego chcesz
Możesz sobie zrobić serwer prywatny i robić na nim co chcesz, survival, możesz zainstalować mody
Są serwery publiczne: survival, hardcore, i z pluginami do jakichś zabaw np. deathrun, bedwars itd
Są jeszcze Realmsy - jest to płatna usługa microsoftu, oni ci stawiają serwer do którego każdy (komu pozwolisz) ma stały dostep nawet jak ciebie nie ma
  • Odpowiedz
@ytong1918: Jeśli Cię interesuje to :
skyblock <- każdy gracz ma własną latającą wyspę
działki <- każdy gracz kupuje sobie własną działkę
survival -< jak na signle
hardcore <- jak umrzesz to ban
creative <- wszyscy mają tryb kreatywny
minigry <- tetris, paintball, piłka nożna itd
rpg <- totalna zmiana gry w jakąś fabułę

dodatkowo przeważnie na serwerach spotyka się spawn. To takie miejsce gdzie zaczynasz grę, nie ma tam PVP,
  • Odpowiedz
ma stały dostep nawet jak ciebie nie ma


@stary_pijany: nigdy nie musi Cię być na serwerze. Jeśli postawiłeś normalny, dedykowany serwer to stoi on 24/7 a czas na nim płynie nawet gdy jest pusty (pora dnia, pogoda się zmieniają)

miałem w gimnazjum kilka serwerów, które utrzymywałem za kasę ze sprzedaży VIP i różnych usług graczom
  • Odpowiedz
@stary_pijany: no przecież na tym polega serwer... Nie hostujesz tego na kompie, z którego korzystasz na co dzień. Jak stawiasz stronę internetową to też masz serwer 24/7 odpalony. Mam wrażenie, że mylisz serwer z udostępnieniem przez LAN albo piszesz o stawianiu serwera na komputerze, z którego ktoś normalnie korzysta co jest błędem
  • Odpowiedz
komu sie chce budować jednostkę specjalnie do serwera w mc xd; każdy normalny robi peer-to-peer i wywalone


@stary_pijany: ()()()()

każdy normalny kupuje VPS za 15 zł i stawia normalny serwer. Jak stawiasz stronę internetową to też nie budujesz pod nią jednostki. Ehhh ci wykopkowi eksperci od wszystkiego...
  • Odpowiedz
@Fanatyk_Wedkarstwa: @stary_pijany:

Jeszcze jedno.

Chodzi o ten survival. Dołączę do jakiegoś popularnego serwera i gram jak na singlu tak? Idę sobie gdzieś w #!$%@?, buduje chałupę i zbieram materiał gdzie chcę. I tak sobie gram. A co jak ktoś przyjdzie to może mi po prostu wbić na kwadrat, zabić mnie, okraść, na końcu podpalić chałupę i game over? Czy raczej nikt mi nie może wbić na mój teren i grzebać
  • Odpowiedz
@ytong1918: Są dwie opcje.
1. Ktoś może normalnie zniszczyć, okraść. Czysty survival. (Domy często chowa się pod ziemią albo baaardzo daleko od spawnu)

2. Na serwerze jest plugin na "gildie". Wtedy zakładasz gildię/frakcję, możesz do niej dodać kolegów i "claimujecie" teren. Gdy ktoś wejdzie na wasz teren, na czecie pokazuje się wiadomość "jesteś na terenie gildii XYZ" i nie możesz nic niszczyć/otwierać drzwi, włazów i skrzynek - jednak jeśli taka osoba
  • Odpowiedz
@stary_pijany: co ty #!$%@?, proszę nie odzywaj się jeśli nie wiesz o czym mówisz. typowy wykopek. jak stawiasz serwer na PC i gracze muszą czekać aż będziesz miał włączony komputer to jesteś zwyklym idiotą... kto niby chciałby grać na serwerze, który nie działa bo masz zgaszonego kompa? Jak wchodzisz na jakąś stronę internetową to też pilnujesz godzin, żeby jej właściciel miał akurat komputer odpalony...? Czemu wy zawsze udajecie ekspertów od wszystkiego
  • Odpowiedz
ludzie którzy nie będą wydawać jak dzieciaczki pieniedzy na gre?


@stary_pijany: Weź wytrzeźwiej bo #!$%@? głupoty. 15 zł miesięcznie to nie jest wydatek a szczególnie jak ci się zwróci bo gracze kupują usługi u ciebie na serwerze (a nie będą jeśli będą musieli czekać aż ty odpalisz kompa żeby pograć ()). Zajebisty zarobek jak się ma 13 lat i lubi to robić. Lecisz na #czarno bo nie
  • Odpowiedz