Wpis z mikrobloga

Ankieta cz. 2
Od dłuższego czasu padają teksty o tym że "w tym kraju nie ma na kogo głosować", lub że "żadna partia nie spełnia do końca moich poglądów". Wobec tego rzucam ankietą w waszą stronę.
Czy gdyby pojawiła się osoba nie będąca rasowym politykiem, dajmy nawet zwykły wykopek.
I ta osoba zadeklarowałaby postanowienie założenia partii politycznej o postulatach:

Opłaty:
- Usunąć 500+
- Ustanowić dobrowolny ZUS
- Usunąć podatek PIT, podatek od emerytury oraz wszystkie podatki, daniny i jak zwał tak zwał ustanowione od 2016 roku
- Obniżyć VAT do 20%
- Ustanowić dobrowolny abonament na TVP

Struktura władzy:
- Redukcja ilości urzędników państwowych o połowę (jeśli skutki będą pozytywne to redukować dalej)
- Ustanowienie Obligatoryjnego referendum
- Oddzielić kościół od wszelkiej polityki, rządu itd.
- Powoływanie ministrów w zgodzie z wykształceniem (np minister cyfryzacji powinien mieć wykształcenie wyższe techniczne), w każdym razie uzależnić stanowiska od faktycznych kompetencji
- Utworzenie rządowej strony internetowej do wdrążania pomysłów obywatelskich
- Ustanowienie bezwzględnego zakazu pełnienia urzędu ministra, posła oraz krytycznych stanowisk państwowych przez osoby które pełniły służbę w SB lub miały wyraźnie udowodnioną współpracę z SB

Społeczeństwo:
- Zalegalizować związki LGBT i dać im równouprawnienia ofc dopóki ich wolność nie narusza wolności innych.
- Zalegalizować i opodatkować marichunanen, włączając utworzenie polskich upraw i dystrybucji
- Zalegalizować aborcję.

Wdrążanie/Inwestycje:
- Zwiększyć nakłady na krajowy rozwój technologii, uczelnie itd.
- Zwiększyć finansowanie służby zdrowia
- Anulować ustanowione od roku 2016 wszelkie dotacje dla mediów publicznych
- Przeprowadzanie działań związanych z ruszeniem gospodarki energetycznej w stronę energetyki źródeł odnawialnych, tym samym skupienie się również na powstaniu elektrowni atomowych - Stopniowe odejście od energetyki węglowej

Sprawy karne:
- Powołanie komisji śledczych do spraw afer (niezależnie od partii)
- Konfiskata majątku poprzednich władz uzyskanych w wyniku udowodnionych afer
- Stopniowa redukcja stopnia skomplikowania przepisów prawnych. Przeprowadzanie ankiet odnośnie danych przepisów aby stwierdzić jak powinny zostać napisane ustawy, aby dla społeczeństwa były one możliwie jednoznaczne oraz oczywiste
- Nałożenie obowiązku na policję do posiadania wbudowanych w mundur kamer będących w połączeniu z serwerem chmury. Funkcjonariusz bez takiej kamery nie ma uprawnień do interwencji w przypadku gdy sytuacja nie zagraża bezpośrednio życiu osób. Osoby wobec których odbywa się interwencja muszą dostać kod umożliwiający im dostęp do nagrania interwencji.
- Zastosowanie dożywotnich kar za pedofilie, oraz poprawa egzekwowania tych kar.

Oczywiście w naszym kraju system jest w taki sposób stworzony że bez odpowiednich funduszy oraz rozgłosu, niemożliwe jest utworzenie takiej partii. Zatem pytanie brzmi - czy chcieli byście poprzeć takiego gostka, w kwestii rozgłosu, i kwestii finansowej jeżeli zostałby utworzony taki punkt np. zrzutka lub inne patronity?

Kolejne ankiety będą powstawały pod tagiem #urojeniawykopoidalne
Traktujcie to trochę jak open-source gdzie można ewentualne zmiany pisać w komentarzach. Jeżeli będzie duża aprobata do danego postulatu, może zostać ona wdrążona.

P.S opcji "#!$%@?" nie ma bo więcej niż 10 nie mogę dać w ankiecie xd

#polityka

Jakie jest twoje zdanie...

  • Pewnie jestem gotowy wesprzeć taką osobę 33.3% (8)
  • Ciężko powiedzieć ale raczej tak 12.5% (3)
  • Nie ufam mu, to musi być polityk 4.2% (1)
  • Ciężko powiedzieć ale raczej nie 0% (0)
  • Dzięki, ale wolę obecne partie 12.5% (3)
  • Te poglądy mi też nie odpowiadają 8.3% (2)
  • Nie podoba mi się bo gardzę LGBT 0% (0)
  • Nie podoba mi się bo chcę socjal 12.5% (3)
  • Za mało szczegółów, ale jestem gotowy pomóc 4.2% (1)
  • Nie podoba mi się, bo za mało szczegółów 12.5% (3)

Oddanych głosów: 24

  • 3