Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś kto zna się na off-road? Mam do kupienia w okazyjnej cenie Suzuki Vitara pierwszej generacji 2004 rok 2.0 HDi niezniszczalny silnik koncernu psa. Mały przebieg troszkę motane fajne opony na feldze zadbany. tylko że na wszystkich kanałach mówią że nie pasuje do jazdy terenowej w ogóle silnik Diesla w Suzuki to porażka. Przecież to silnik bardzo dobrze znany ze wszystkich samochodów psa. nie do zdarcia w takim Berlingo. Ja chcę żeby syn przemieszczał się miejsca na miejsce a nie upalał na trawersach ;). Co sądzicie o takim wyborze. Auto będzie taaaaanio od rodziny. #offroad #terenwizja #4x4
  • 21
@Terrano_pl z tym że mowa o silniku żywcem z Berlingo albo Partnera które są nie do zajechania. Już gadalem z luzmi z forum Suzuki vitary na FB. I są to bzdury. Wręcz silnik wspaniały bo rzadki ale nie na świecie tylko w Suzuki dzięki temu od groma części. W dodatku pokazywał mi zdjęcia potopionej vitary która wyjeżdżała z tego. Chipem i dodatkowym intercoolerem robisz z tego czasem 140 KM a spalenie obnizasz.
ToxycznyKarol - @Terrano_pl z tym że mowa o silniku żywcem z Berlingo albo Partnera k...

źródło: comment_1590428458PqEFpdsY7xGYnj3JE4ZpIx.jpg

Pobierz
@Terrano_pl tu krótki dialog z właścicielem że by wziął dwie za taką cenę :) i gadaliśmy dłużej jeszcze że to jakiś mit jest bo to chyba właśnie najlepszy silnik do vitary tyłków Polsce prawie nie występuje ale nie mamlroblemow z serwisem bo to popularna i najbardziej udana konstrukcja PSA. Po prostu serwis silnika robisz u speców od Francuzów a nie w serwisie speców od terenówek. Zresztą tam podobno tylko olej się zmienia
ToxycznyKarol - @Terrano_pl tu krótki dialog z właścicielem że by wziął dwie za taką ...

źródło: comment_1590429408UYBvWnbV8kDDvjqyujpFBM.jpg

Pobierz
@ToxycznyKarol: Seryjnie stalowy ? To już w ogóle pierwsze słyszę. Wiem ze tam wsadzają stalowy zdaje się z samuraja. Co do tego silnika to teraz jestem zmieszany bo nigdy nie słyszałem żeby w gitarze był silnik z grupy psa ale może czas na mnie abym się doszkolił. Ale to trochę naciągane ze on tak lata bo ma takie same koła jak ja czyli raptory nalewaki a na nich przy 100 km/h
@Terrano_pl po co mi wysoko środek ciężkości jak będę zwiększał moc i jeździł większość po asfalcie. A jak będzie potrzeba w teren to się wrzuci na podnośnik u sasiada zmieni zawiasy i pojedzie w teren(przedmieścia Wawy i każdy coś robi w garażu a większość znajomych to ma łodzie albo stare auta do roboty w wolnej chwili i opcje są, kanały, podnośniki hydrauliczne tylko żeby czas i pieniądze byly)