Wpis z mikrobloga

W jaki sposób włączyć 144hz w monitorze AOC 24g2u? W jego menu widzę tylko, że informację, że obecnie jest to 60 hz. Monitor jest podłączony do laptopa przez HDMI. W ustawieniach ekranu też maksymalnie mogę wybrać 60 hz. Zauważyłem, że monitor jest przypisany do zintegrowanej karty Intel HD 4000 i w tamtejszych ustawieniach po raz kolejny max to 60 hz. Może da się jakoś połączyć monitor z dedykowaną kartą Radeon HD 7730M ? Mam Windows 10.

#technologia #technologie #monitory #komputery #elektronika #144hz
  • 26
@Hrabia_Heheszko: Przekopałem pół internetu i udało mi się dowiedzieć, ze fizyczne wejście HDMI w laptopie jest połączone ze zintegrowaną kartą Intel HD 4000, a ta maksymalnie może wyświetlić 60 Hz przy rozdzielczości Full HD. Więc nieważne czy dedykowany jest Radeon 7730 czy RTX 2080 i tak "sygnał" przechodzi najpierw przez tego Intela, który po prostu nie jest w stanie obsłużyć 144 Hz. Oczywiści to informacja z internetu, więc żeby ją zweryfikować
@Deffyx: dlatego pisałem żebyś sprawdził przez displayport. Miałem to samo z lapkiem jak podpinałem do niego oculusa. Jak podpiąłem przez hdmi to nie działał, bo właśnie był ten sam problem że grafika szła przez zintegrowaną kartę. Jak podpinam przez displayport to wszystko śmiga. Mam nadzieję, że to Ci rozwiąże problem, bo dzisiaj mi przyszedł ten sam monitor i też go będę podpinał do lapka xD tyle, że widzę, że w zestawie
@Deffyx taki mały update - podłączyłem monitor przez displayport i wygląda że 144 hz i free sync działają. Jedyne co to na początku po podłączeniu w ustawieniach pokazywał max 120 hz i trzeba było wejść w dodatkowe ustawienia ekranu i tam wybrać 144, więc może sprawdź u siebie i może chociaż 120 będzie