Wpis z mikrobloga

@cepeta: kura polskie standardy znakowania. Z jednej strony wyjazd nie jest uwzględniony na przebiegu skrzyżowania, bo jest wyjazdem z ze strefy ruchu, a z drugiej ma znak informujący o końcu drogi z pierwszeństwem i ustąp pierwszeństwa. Nożesz #!$%@? XD
  • Odpowiedz
@cepeta: Możesz jakieś foto dać? Bo na GSV chyba jest jeszcze równorzędne z wyjazdem (?) Ustąp jest tam za znakiem koniec strefy ruchu? Jeżeli tak to bardzo wprowadza w błąd bo nie chodzi o to jak ktoś tu napisał, że "jedzie ostatni". Chodzi o to, że kierowca myśli, że to jest skrzyżowanie a nie wyjazd ze strefy ruchu i nie zna łamanego przebiegu drogi z pierwszeństwem. Właściwie to przez ten ustąp
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że kierowca myśli, że to jest skrzyżowanie a nie wyjazd ze strefy ruchu


@vertical: znak A-7 nie może być podstawą do założenia, że to jest skrzyżowanie, ponieważ:
5. Znak A-7 „ustąp pierwszeństwa” ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem. Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony.
6. Przepis ust. 5 stosuje się odpowiednio do znaku A-7 umieszczonego przed torowiskiem pojazdów
  • Odpowiedz
@One_Stone No ale jak jest znak koniec strefy ruchu a po nim A7 to znaczy przecież, że już włączyliśmy się do ruchu i kolejny znak to A7, czyli dojeżdżamy do skrzyżowania czy tam innego przecięcia i mamy informację że droga z pierwszeństwem leci w poprzek a wcale tak nie jest. Czy się mylę? Przecież sam koniec strefy ruchu nie jest przecięciem kierunków ruchu poza skrzyżowaniem bo dopiero z końcem strefy włączam się
  • Odpowiedz
@vertical: No niekoniecznie włączyliśmy się do ruchu, bo jeśli ten fragment od końca strefy do najbliższej jezdni nie ma więcej niż 20 m, to nie jest to droga twarda i włączenie się do ruchu będzie dopiero następować i wtedy mamy przypadek opisany w ust. 6. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I w tym miejscu mogę się z Tobą zgodzić, że taki sposób ustawienia znaków rodzi sporo wątpliwości, bo
  • Odpowiedz
jeśli ten fragment od końca strefy do najbliższej jezdni nie ma więcej niż 20 m, to nie jest to droga twarda i włączenie się do ruchu będzie dopiero następować i wtedy mamy przypadek opisany w ust. 6. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@One_Stone możesz mi podać podstawę tego twierdzenia? Jestem tylko zwykłym kierowcą i nie znam tak szczegółowego przepisu.
  • Odpowiedz
możesz mi podać podstawę tego twierdzenia? Jestem tylko zwykłym kierowcą i nie znam tak szczegółowego przepisu.


@vertical: Art 2. 2) droga twarda – drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;

Oddział 2
Włączanie się do ruchu
Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub
  • Odpowiedz
@One_Stone No nie wiem czy taki niuans ma tu potrzebę zastosowana tym bardziej że mało kto zagłębia się w te definicje, a i tak ktoś może pomyśleć że od znaku koniec strefy ruchu rozpoczyna się droga twarda i biegnie dalej pomimo A-7 po 10 metrach. W każdym razie tak jak napisałeś, też uważam że nie powinno być tam A-7 a jak już postawili to powinni pokazać przebieg pierwszeństwa.
  • Odpowiedz