Wpis z mikrobloga

Boli mnie to, że urodziłem się w typowej klasie średniej, całe dotychczasowe życie miałem i mam nadal jak typowy zwykły p0lak, zwykłe jedzenie typu schabowe, te sosy ze słoików etc, ubrania mimo dobrej stylówki kupowane w typowych sieciówkach 4F, H&M itp. Takie zwykłe życie. Porównując się do bogatych dzieciaków, które poznałem na studiach, mieszkających w domkach jednorodzinnych i mających ciuchy z tych luksusowych marek to czuję się gorszy. Od dłuższego czasu przeglądam te strony w necie z ubraniami typu Gucci itp i ogólnie stwierdzam, że to dla mnie kosmos. Taki gucci w Polsce ma tylko 1 sklep w Warszawce, ciuchy i strony po angielsku. Chciałbym należeć do tych wyższych sfer, ale jak próbuję cokolwiek z niej poznać to widzę przepaść między mną, a nimi. Przeraża mnie to. Dobrze, że mam wykop to chociaż tutaj mogę się poużalać, a w realnym życiu wśród ludzi być uznawanym za ,,normalnego''.
#przegryw ##!$%@? #feels #niebieskiepaski #rozowepaski
Felixu - Boli mnie to, że urodziłem się w typowej klasie średniej, całe dotychczasowe...

źródło: comment_1590092454ZThA7bhyotsUaPyZgYoyva.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@Felixu tak bo właśnie klasa średnia to nie jest pojęcie opisujące przeciętność tylko ludzi zarabiających więcej niż średnia, mogących sobie pozwolić na dostatnie życie, ale jeszcze nie na poziomie luksusowym jak klasa wyższa. Klasa średnia to m.in. lekarze, prawnicy, wyższa kadra menedżerska (poza prezesami i członkami rad nadzorczych), wysoko wykwalifikowani specjaliści, przedsiębiorcy. Klasa wyższa to już biznesmeni z prawdziwego zdarzenia, udziałowcy w dużych spółkach, prezesi dużych firm - np banków itd.
  • Odpowiedz
@prawiczek92: Ja myślę, że uczenie zaradności to obowiązek rodzica a status materialny pozwalający na zakup dziecku mieszkania to przywilej tych bogatszych rodziców, ale jedno i drugie wcale nie musi się wykluczać.
  • Odpowiedz
@MPXD: rodzice sami zapracowali na właśnie mieszkanie a ich dziecko ma dostać wszystko od ręki? Rodzice mają obowiązek utrzymywać swoje dziecko do 18 roku życia lub do końca edukacji...Nie mają obowiązku dokładać się do auta i mieszkania XD
  • Odpowiedz
@czlowiek_smiec: Ja wiem, ty nie. Dla ciebie pewnie klasa średnia to pasek <10 lat, zgrzewka harnasia na grillu albo #!$%@? dacza zbita z desek na działce. Dla mnie dom za 500-1000 k, nowe auto co trzy lata, wakacje w dowolnym miejscu na świecie raz w roku. Zależy do czego mierzysz.
  • Odpowiedz
@soosh071: medianowa wartość zmiennej EHDI wśród osób przynależących do klasy niższej w Polsce wynosi 1073 PLN, do klasy średniej — 2546 PLN, a do klasy wyższej — 5774 PLN. Co sprawia, że do klasy niższej należy 30% Polaków, do klasy średniej 54%, a do klasy wyższej 16%.
  • Odpowiedz
@MPXD: Popełniasz błąd logiczny. Albo inwestujesz w dzieci i oczekujesz wsparcia, albo nie inwestujesz i wsparcia nie oczekujesz. Nie mieszasz tych dwóch zajebistych styli. Ja uważam że dzieci się wspiera, ale nie obsypuje sianem. Mają wszystko, ale nie najdroższe i najlepsze, tym się bawią rodzice ;)
  • Odpowiedz
@czlowiek_smiec: Wsadź to sobie w dupe, we Wrocku nikt rozgarnięty nie pracuje za mniej niż 10k o Warszawie nie mówiąc. Klasa wyższa poniżej 6k? Chłopie, tyle to się w weekend czasami puści jak fantazja poniesie.
  • Odpowiedz