Wpis z mikrobloga

#granica #holandia #niemcy

Mireczki powracające do Polski!
Nie jedźcie przez Słubice! Lepiej nadłóżcie kawałek drogi i jedźcie przez Kostrzyn nad Odrą, tam ruch obsługiwany jest na bieżąco. W Słubicach korek na 40 km i 10h oczekiwania.

Jeszcze o samym przejściu przez kontrolę graniczna bez kwarantanny. Strażnik sprawdzi waszą umowę o pracę, tj. czy jest wypisana na Was, porówna z danymi z dowodu, zmierzy temperaturę i już można jechać dalej. Ja jeszcze miałem otworzyć bagażnik xD Możliwe że poszukiwał śmiesznych papierosów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cała akcja od zatrzymania do ponownego startu trwa ok 3 min. 1 os.

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@mickey123: śmieszy mnie to tępe bydło, co się pcha stadami na Świecko, jakby nie było innych przejść. W dodatku wszyscy jak jeden #!$%@?ą A12 i gniją tam w ogromnym korku. Ja ostatnio obskoczyłem ciężarówką od Berlina B1 i wleciałem ostatnim zjazdem na autostradę, to cała akcja zajęła może z 15 minut.
@JudzinStouner: W niemieckim radio słyszałem: polnische grenze, acht uhr stau, polizei. Sprawdziłem podczas tankowania jak wygląda sytuacja. Korek do Furstenwalde, 40 km od granicy. No to aż się spociłem xD Sprawdzam inne przejścia, Kostrzyn, zero korka - jadę. Po drodze tak od 70 km do granicy widziałem może 3-4 auta na PL. Kostrzyn naprawdę był mało obłożony. Zastanawia mnie jednak, czy w niemieckim radiu mogliby podawać info w j. polskim o