Wpis z mikrobloga

Pracuję na kasie, pewnego dnia robił u mnie zakupy jakiś stary dziadek. Chciał zapłacić kartą, uruchamiam terminal i dziadek przykłada do niego telefon, ale nic się nie dzieje. Pytam się więc, czy chce blikiem, czy kartą, mówi, że kartą. Pytam się, czy NFC włączone, on mówi, że wszystko jest jak trzeba, to idę dalej, pytam się czy włączył aplikację z banku, on taki zmieszan, ale upiera się, że wszystko dobrze. Proszę go o pokazanie telefonu, dziadek pokazuje mi telefon, a w telefonie włączone zdjęcie karty zrobione aparatem fotograficznym. XD #pracbaza
  • 37
  • Odpowiedz
@dupcyngielszeroki: "to idę dalej, pytam się czy włączył aplikację z banku, on taki zmieszan, ale upiera się, że wszystko dobrze."

Starsi ludzie tak mają że głupio im prosić o pomoc. Szczególnie gdy całe życie byli samodzielni a w jesieni życia sprawność już nie jest tak dobra jak wcześniej. Mówię to z autopsji bo mam dziadków, którzy nie proszą sami o pomoc chociaż w niektórych momentach bardzo jej potrzebują.
Jeśli człowiek jest
  • Odpowiedz
@NiespokojnySzachista:
Masz dziadków? Technologia przytłacza. Moja babcia lat 80 nie potrafi obsłużyć pralki automatycznej która ma dwa pokrętła a co dopiero smartfona.
Życzę ci żeby ciebie rozwój technologii nie przytłoczył i żebyś za 50 lat dalej był taki obyty i śmiał się z rówieśników debili.
  • Odpowiedz
@SynestetycznyEstetyczny: ja nosiłem kiedyś kartę płatniczą w etui telefonu. mówię płatność kartą proszę i przykładam a typ do mnie z nerwami, że telefon musi być odblokowany aby zapłacić! skisłem tylko, płatność się potwierdziła bo poszedł paragon z terminala i poszedłem XD
  • Odpowiedz
@SynestetycznyEstetyczny: W sumie jakby spojrzeć na to inaczej, dziadek mógł pomyśleć, że czytnik tylko skanuje dosłowny obraz karty, więc zrobił jej zdjęcie.
Nie jest to takie śmieszne jak niektórym się wydaje. Wyjaśnił to sobie w głowie sam, bez niczyjej pomocy.
A, że nie działa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@dupcyngielszeroki: jaką pomoc kasjera? Gość mu zadawał pytania, ale dziadek może nie wiedzieć co to znaczy, nie każdy ogarnia co to jest nfc, może mówił, że tak bo myślał, że ma. Jak ktoś w ogóle nie rozumie jak działają płatności telefonem to nie wie co odpowiedzieć, ale może mu być głupio się przyznać. Poza tym faktycznie są aplikacje gdzie się robi zdjęcie karty i to wystaczy (np uber) up może dziadek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiespokojnySzachista: no może gdzieś coś usłyszał, że można płacić telefonem ale nie wie dokładnie jak to działa? Pełno starszych ludzi nie ogarnia dzisiejszych technologii bo to dla nich zatrudne na pierwszy rzut oka. To co dla nas jest oczywiste dla nich jest czarną magią, a czasami wystaczy przysiąść i wytłumaczyć i mają radochę. Moje obie babcie się bronilly przed smartphonami rękami i nogami a teraz mają mega fun z robienia zdjęć,
  • Odpowiedz
@SynestetycznyEstetyczny: prawda jest taka, że ostatnie czasy technologia tak przyśpiesza, że dla ludzi urodzonych około 1950, to co się teraz dzieje to już praktycznie magia. Wstyd się przyznać ale ja, mając 28 lat, nigdy nie płaciłem tym NFC telefonem... Trochę się boję spróbować, że wyjdę na debila jak coś pójdzie nie tak XD
  • Odpowiedz