Wpis z mikrobloga

Już wszyscy wiedzą, że Jan Krzysztof Duda wygrał z Magnusem Carlsenem podczas Lindores Abbey Rapid Challenge 2020.

Ale może nie wszyscy, że w takim dość dziwnym wariancie Partii Angielskiej. W dodatku Duda zignorował dwa potencjalne zagrożenia, które we wcześniejszych partiach były niwelowane... i sam stworzył swój atak grając nowinkę. Magnus trochę zgłupiał, wymienił hetmany i wpadł w pozycję "bez planu na siebie". Potem zamienił swojego gońca w pionka, podwalił pionka grając posunięcia odwrotnie niż powinien... i przyszła kryska na Matyska. Finalnie dostał bęcki.

W ogóle to po pierwszym dniu prowadził.. i w drugim mógł sobie pozwolić na dziwne eksperymenty debiutowe - po raz kolejny w kolejnym turnieju. Trafiło na Janka, więc Janek skorzystał.

Możnaby mieć nawet taką teorię spiskową, że Magnus próbuje manipulować przy wynikach jako organizator/sponsor turnieju, żeby ostatnia runda była ekscytująca. Było nie było między odpadającymi z turnieju, a numerem trzy jest tylko jeden punkt różnicy. Ale to tylko teoria spiskowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analiza partii bez żadnych teorii tutaj:
Jan Krzysztof Duda vs Magnus Carlsen
https://youtu.be/A_yYFdCoduM

Na koniec dorzucam tabele z 24 wynikami z dnia drugiego + punktację po ośmiu rundach. Enjoy!

#mordimerchess ##!$%@? #szachy #contentnadzis #youtube
Vit77 - Już wszyscy wiedzą, że Jan Krzysztof Duda wygrał z Magnusem Carlsenem podczas...

źródło: comment_1590028638NJszuiMxfLdiX2bMDgQQuM.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Powstaniec: Dzięki! Postuję już piąty miesiąc dzień w dzień... fajnie, że ciągle ktoś nowy wpada na filmy - zwłaszcza z Polski. Jesteś szachistą czy jesteś jednym z fanów, którzy słuchają sobie dziwnych treści na kacu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vit77: to ciekawe, obczaję :) widocznie jak się ma na coś zajawkę to nawet z pozoru mało widowiskowe rzeczy dostarczają mnóstwo emocji :) szanuję.
  • Odpowiedz
@Powstaniec: To sobie dodaj do obserowowanych #szachy albo #mordimerchess - będziesz miał częściej, haha... wiesz, ja po 20 latach przerwy w graniu w szachy... dostałem podpowiedź od youtuba, że może bym oglądnął (skąd u licha wiedział, że grałem 20 lat temu?)... i tak dzień po dniu przez rok oglądałem, aż jeden topowy twitch streamer szachowy wbijał do Tajlandii gdzie mieszkam - zaprosiłem na spotkanie, a ten mnie podpuszcza, żeby kanał szachowy
  • Odpowiedz
@niemily: To zależy jak głęboko jesteś zaangażowany. W szachach zawsze coś się dzieje - jeśli się nad nimi pochylisz. Pewnie wędkarze też coś widzą w "emocjach jak na rybach", choć nie wiem dokładnie co jeśli przez trzy dni nie biorą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vit77: #szachy od dawna obserwuje, czasem oglądam na YT Szachmistrza, Marianczello i jeszcze jakiś, których nazw nie pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni chyba kiedyś tu na wykopie też się reklamowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DeadIy: Ja tam nie widzę innego nurtu - mam jednego taga zaznaczonego #szachy ... jeszcze coś się tam o przegrywach przewija, ale ja rucham Azjatki, więc nie do końca rozumiem całą ideę :D Tak czy owak, dzięki za pochwałę...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vit77: bardzo przyjemnie się to ogląda :)
Kiedyś grałem sporo, ale od parunastu lat bardzo sporadycznie. Po oglądnięciu tego aż mnie naszła ochota żeby pograć
  • Odpowiedz
@Vit77: Vit, to twój autorski kanał? Interesuję się szachami i w przypadku analiz czy ogólnie oglądania gier szachowych, preferuję Agadmatora ponieważ ma obcykane know-how i robi szybko, rzetelnie i z analizą kluczowych ruchów. Masz jakiś poziom krajowy/FIDE?
  • Odpowiedz