Wpis z mikrobloga

@Gon70: Bez emisji na FM to tego radiem nazwać nie można, a emitowanie z taką mocą i tylu obiektów nadawczych co PR3 to są tak niewyobrażalne koszty że szkoda gadać. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Gon70: Nie ma czegoś takie jak "częstotliwości ogólnopolskie"
Pozwolenia wydaje się na określoną moc nadajnika, zysk energetyczny anteny, wysokość instalacji, liczbę ludności będącą w zasięgu i jeszcze kilka innych spraw.
  • Odpowiedz
@Gon70: Setki tysięcy złotych. Np taki obiekt nadawczy RTCN Olsztyn, trójka nadaje z tego obiektu z mocą 120kW, używa anten Sira FM-05V w konfiguracji 14x3 - czyli tych anten jest tam 42 sztuki, jedna kosztuje 1300$ - link Dolicz do tego koszty instalacji tego na 200m maszcie - myślę że z tydzień pracy dla 4 ludzi. Nie mam pojęcia jakiego używają nadajnika, ale pewnie cena systemu antenowego to jakieś 10% ceny
  • Odpowiedz
chyba, że bedzie tyle fanów, że uzbierają z patrona


@Blaskun: Po tej gównoburzy sadzę że problem z finansowaniem mają z głowy na jakieś kilka miesięcy. Ale potem entuzjazm wpłacających może szybko opaść.
  • Odpowiedz
@dktr: z drugiej strony, chyba nie musza tez całej polski obejmować zasięgiem tylko mogą zacząć np od Warszawy i z czasem się rozbudowywać z reklam. O ile to wszystko ma ekonomiczny sens
  • Odpowiedz
@a665321: Inaczej tego nie widzę, tylko etapami, na początek mała moc gdzieś w centrum warszawy potem inne większe miasta, dosył przez net do nadajników i jakoś to się będzie może kulgać.
  • Odpowiedz