Wpis z mikrobloga

Siema,
Zbieram się do zakupu pierwszego RTA i chciałem zapytać kogoś bardziej obeznanego o listę rzeczy, które powinienem kupić. Zawsze wolałem MTL, więc póki co skłaniam się ku EHPro True MTL z e-dymu (nie mogę póki co wstawiać tu linków). Jakie zasilanie byłoby do tego najlepsze? Zależy mi na czymś możliwie kompaktowym, bardziej przypominającym stick'a, aby mieściło się w kieszeni.

Oprócz tego wiem, że potrzebuję watę, jakiś zestaw narzędzi i zapewne drut – czy ktoś się orientuje, czy któreś z tych skręconych już grzałek na e-dymie pasowałyby do tego tanka (tak na początek)

Z góry dzięki za pomoc. Oglądam masę tutoriali na YT, ale pewnych rzeczy dalej nie ogarniam. #epapierosy
  • 7
Kup sobie lepiej rta z małym przepływem powietrza. Np intake lub bardzo wąski blotto rta. Tez długo używałem mtl, ale żylaki za uszami przekonały mnie do mocno przytłumionego dtl.

Bawełna cotton Bacon lub rabbit pomarańczowy.
Drut od siebie polecam mój ulubiony clapton od vv.
https://www.3fvape.com/wick-wire-mesh/19362-authentic-vandy-vape-ni80-fused-clapton-wire-heating-resistance-wire-28ga-x-2-35ga-235-ohm-ft-3m-10-feet.html#.XsTtw98wiT0

W edymie kupisz szpulkę albo już skręcone.

Zestawu nie potrzebujesz poza malymi szczypcami i czymkolwiek co ma 3mm średnicy aby nawinąć drut.
@ak44: Wielkie dzięki za radę i ostrzeżenie odnośnie żylaków :D. Czy z tanków MTL/wyżej oporowych DTL poleciłbyś coś w e-dymie? (lub innym polskim sklepie wysyłkowym, najlepiej tak, aby wszystko dało się zamówić w 1 miejscu).

I jeszcze jedno: czy te skręcone druty są uniwersalne niezależnie od tanka/decku? Chodzi mi o to, czy wszystkie będą "pasować"?
@Derponis tak wszystkie, zainstalujesz co tylko się zmieści.

Odezwij się do użytkownika @marek-wozniak-750 ma w ofercie trochę atomizerów. W sklepach, q zwłaszcza edymie oferta jest mała i ceny kosmiczne. Ja sam zamawiam z chin, ale rozumiem że zelzy ci na czasie :)
Sam dalej używam parownikow z małym przepływem, poza jednym wyjątkiem, i szczerze mogę polecić blotto rta. Bardzo mały przepływ powietrza, bliżej mu do mtl niż dtl. Miejsce na dwie grzałki,
@Derponis baterie do moda polecam z allegro, vtc5a lub vtc6. Od użytkownika prestigebattery. Mam od niego 10 i dzialaja bez zarzutów. Nie kupisz wszystkiego w jednym sklepie, lepiej trochę się rozejrzeć i kupić taniej. Co do zasilania doradzi Marek albo inni. Ja używam egzotyki :)
Jeśli miałbym coś wybierać to vandy vape jackaroo.
@ak44: Dzięki, a jest opcja kupienia moda ze zintegrowaną baterią (tj. bez wymiennych ogniw)? Wiem, że to skraca żywotność itd., ale tyle tego sprzętu jest, że przechodząc ze starterów aż głowa boli :)