Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc. Podłączyłem dysk ze starego lapka, do drugiego za pomocą złączki SATA/USB. Za pierwszym razem dysk wykrylo niczym pendrive. Normalnie tam wszedłem i zacząłem przeglądać pliki. Za którymś razem koleczko zaczęło się kręcić, zostawiłem to na 20minut, nic się nie zmieniło - program nie odpowiada. Odłączyłem i podłączyłem dysk jeszcze raz, dysk mi czyta, ale już nie pokazuje ile jest wolnego miejsca i nie mogę w niego wejść (znów kręci się kółko i nic się nie dzieje).
Co się mogło stać? Da się jakoś w to wejść? Mam tam sporo ważnych zdjęć i po to właściwie chciałem go odpalić.
#komputery #laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: Po pierwsze sprawdź na innym komputerze i daj znać, choć z objawów brzmi jakby się uszkodził.
A, i jeśli masz możliwość + na innym pc to samo po usb, podłącz go po SATA i zobacz czy działa normalnie - możliwe że tylko kieszeń się uszkodziła
  • Odpowiedz
@riko1 na innym kompie to samo, przez inne wejście również. Wygląda właśnie na uszkodzenie dysku/danych. Po radach z googli próbowałem wejść w zarządzanie dyskami przez "mój komp - > zarządzaj - > zarządzaj dyskami" ale gdy ten dysk zew. Jest podłączony to to się w ogóle nie otwiera.
Próbowałem też odzyskać dane za pomocą programu "easyUS data recovery" ale też nic. Pokazało mi tylko "uszkodzona partycja" ale po przeskanowaniu nie pokazało
  • Odpowiedz