Wpis z mikrobloga

@haze2137: Jasne że jest w sumie na medycynie uczysz się od 0 praktycznie człowieka, tkanek, komórek, na biochemii możesz mieć problem ale nie ma tam jakieś trudnej chemii wszystko do wykucia.
  • Odpowiedz
@Jacus8: To zależy czy jesteś typową osobą z matfizu czy jednak potrafisz ryć po kilka godzin dziennie. Tam zrozumienie jakiegoś tematu nie wystarczy, trzeba kuć, kuć, kuć. I wiem po moich znajomych, że dla wielu z polibudy jest to koszmar nie do przejścia.
  • Odpowiedz
Czy bez biologii i chemii (matfiz) jest szansa poradzić sobie na lekarskim?


@Jacus8: co najmniej 2 osoby z mojej klasy (mat-fiz) z liceum bez problemu skończyły medycynę.
  • Odpowiedz
@Jacus8: Dobrze mówi @SkrytyZolw, jak nie potrafisz siedzieć godzinami i zapamiętywać to będzie ciężko. Podejrzewam, że gdyby zebrać wszystkie odkrycia polskich studentów kierunków lekarskich w zakresie mnemotechniki to byłaby rewolucja w dziedzinie.
  • Odpowiedz
@Jacus8: Umiejętność wczytywania danych tabelarycznych w ilościach hurtowych 3 godziny dziennie przez parę lat. Są do tego programy ale i tak jest to klepanie, klepanie, klepanie, klepanie. To tak jakbyś w miesiąc musiał się nauczyć na pamięć 3k słówek z języka którego w ogóle nie znasz.I tak co miesiąc.
  • Odpowiedz
@Jacus8: no ogólnie 1 rok to anatomia gdzie uczysz się od 0 budowy ludzkiego ciała to co robisz na biologii w szkole nawet na rozszerzeniu to jest jakaś 1/100 jak nie 1/1000 tego czego nauczysz się na anatomii z czego 50% i tak zapomnisz w krótkim czasie, potem histologia tutaj uczysz się budowy komórek i potem jakie tkanki budują te komórki masz podręcznik i uczysz się na bieżąco. Czasem na 1
  • Odpowiedz
@Jacus8: Biolchem jednak ma inną specyfikę, bo ma rozszerzoną biologię, która też polega na kuciu. Ale to naprawdę ma niewielkie znaczenie. Wszystko zależy od tego czy potrafisz zakuwać non stop. Jeżeli nauczenie się 100 stron w jedną noc Cię przeraża, to może być ciężko. Tak jak pisali wyżej, pierwszy rok studiów to szybko zweryfikuje.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Zdaję sobie sprawę z tej różnicy, faktycznie jako typowego matfiza trochę mnie przeraża. Jednak są ludzie którym ten pomysł też przyszedł do głowy i sobie poradzili, więc chyba nie jest to jakieś niemożliwe.
  • Odpowiedz
@Jacus8: jak masz wypracowaną tego typu naukę to nie ważne po czym jesteś . Masz tu rączkę obojczyk i nazwy każdej kości musisz się nauczyć wszystkiego na pamięć i umieć pokazać gdzie co jest po nazwie łacińskiej. ( tutaj niemiecki nie mam tych materiałów ) Masz na to 2 tygodnie. ( no i cała reszta gówien bo to tylko jeden 'przedmiot' )
furelsom - @Jacus8: jak masz wypracowaną tego typu naukę to nie ważne po czym jesteś ...

źródło: comment_1589874659qVXrMAtAOah3P4jwzViKUx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@furelsom:

Masz na to 2 tygodnie


Miałeś na myśli chyba 3 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaliczenia - wejściówki na anatomii są co tydzień. A przynajmniej u mnie tak było. Poza tym przecież jeszcze się uczysz na biologię, chemię, biofizykę, histologię. Anatomia nie jest jedna jedyna, żeby kolega tak nie pomyślał :D
  • Odpowiedz
@Jacus8: Nie daj sobie nagadać że trzeba liceum końćzyć z danych przedmiotow zeby sobie z nich radzić. Kupisz ksiazki z materiałem i przerobisz to wszystko jest możliwe i więcej nauczysz się niż w szkole, bo połowa nauczycieli nie umie uczyć. Ja byłem w Matfiz (ok jestem też zdolny) w ktorym wszyscy mieli 2/3 z matmy, fiza tak samo. Parnascie osob nie zdawało więc poziom orał o dno, ledwo materiał na podstawe
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw @furelsom Rozumiem że te rzeczy o których mówicie są wymagające i trochę przerażające ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale czy jest to coś, na co biolchem po liceum jest o wiele bardziej przygotowany niż matfiz? W końcu liceum niezbyt przygotowuje do czegokolwiek, a tak mi się przynajmniej zawsze wydawało.
  • Odpowiedz