Wpis z mikrobloga

@Jacus8: jako osoba, która właśnie kończy- chemia dość sie przyda na pierwszych latach. Ale generalnie teraz zauważam, jak istotna jest fizyka, chociażby w kardiologii. A prawda jest taka, ze pamięciowy jest trochę, ale jednak trzeba dużo myśleć a nie kuc na pale
  • Odpowiedz
@Jacus8: Nie słuchaj tego gadania o zakuwaniu w biolchemie i tego że biolchem w liceum nauczył zakuwania. Ja byłem w matfizie i nic nie stało na przeszkodzie żeby ucząc się w dobrym liceum, (w mojej klasie 6 wyników 100% z rozszerzonej matmy około 10 lat temu) móc w weekendy imprezować z dziewczynami z biolchemu z tej samej szkoły. Ja poszedłem na polibudę, współlokatorka na medycynę, nas kosiła matma i wydymałka, ich
  • Odpowiedz
  • 2
@Jacus8 Od moich znajomych na lekarskim wymagało się już na początku sporej wiedzy z zakresu biologii człowieka. Nikt nie tracił czasu na tłumaczenie podstawowych pojęć lub procesów, bo wychodzono z założenia, że skoro są na studiach, to już je znają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jacus8: nie daj sobie wmówić że matfiz jest gorszy czy nie nadaje się na te studia.Na moim roku z 10% było po matfizie. Typowe matfizowe nerdy często lepiej ogarniały,bo wypracowywaly system nauki a nie ryły bezsensownie wszystko na pamięć.
  • Odpowiedz
@Jacus8: Prawie nic z wiedzy licealnej się nie przydaje, weź byle jaki podręcznik do biologii tylko i pooglądaj obrazki jak zbudowany jest człowiek. Chyba że nie ogarniasz podstaw typu człowiek potrzebuje tlenu do oddychania, wtedy sobie odpuść. Na zajęciach dostaniesz zakres materiału do ogarnięcia i tyle. I tak na początku 90% osób wszystko będzie uwalała więc nie będziesz sam w plecy, a z czasem wyrobisz sobie system nauki i nadrobisz zaległości
  • Odpowiedz
@Jacus8: taką chemię i tak pewnie będziesz musiał na szybko sobie nadrobić, bo są takie przedmioty na 1. roku jak chemia medyczna, gdzie wymagają znajomości materiału z liceum (chociaż sam materiał i wymagania też pewnie zależą od uczelni). Mam w grupie osobę, która podobnie jak Ty przyszła na lek z fizyką i matmą - obecnie ma 2 warunki (a to jeszcze nie koniec roku akademickiego) i zostaje na drugi rok na
  • Odpowiedz