Wpis z mikrobloga

Dzisiaj winotest wyjątkowy, bo z wyjątkowym winem. W Małej Francji kupiłam coś bardzo ciekawego- Bordeaux Superiere, Chataeu Bois - Malot. Wino z 2001 roku.

Wino ma piękny stary, rubinowy kolor, w bukiecie czuć mooocną piwnicę, palony dąb, na zakończeniu wanilia - bardzo wyraźna. Smak bardzo beczkowy, wino dobrze zbudowane, zdecydowane, coś pięknego. Jak bym miała wybierać moj ulubiony typ czerwonego wina- to jest to mocne w smaku, stare Bordeaux. Wszystkim Krakusom polecam ABSOLUTNIE!

Wino wymaga chociaż lekkiej dekantacji, czyli napowietrzenia. Ja wlalam do dekantera na 30 minut i dało radę:)

Sklep: La Petite France, ul. Tomasza 25, Kraków

Cena: 60 zł

#winotest #wino #krakow #pijzwykopem
Pobierz gugas - Dzisiaj winotest wyjątkowy, bo z wyjątkowym winem. W Małej Francji kupiłam co...
źródło: comment_lkMTVEvodUUX05cQHYy0Fr6f7ZaxIvdq.jpg
  • 7
@mile5: smak bedzie ostry i mocno alkoholowy. Dopiero po zaprzyjaznieniu się z powietrzem wino pokazuje całą gamę aromatów:) jak się nie ma dekantera, warto przetrzymac wino otwarte chwilę przed wypiciem, a pózniej mocno kręcić kieliszkiem;)
wino piekna sprawa, pilem rozne z prowansji ktore wydawaly mi sie bardzo dobre do 10euro za butelke. Ciekawe jak to bedzie smakowac :)