Wpis z mikrobloga

Jakie badania należy wykonywać regularnie? Chciałbym się kompleksowo przebadać ale nawet nie wiem gdzie się zgłosić poza udaniem się do internisty. Z drugiej strony to kiedy pomyślę, że będę musiał wszystko załatwiać w nfzcie to mi się odechciewa. Nic tak na dobrą sprawę mi nie dolega ale mam obawy co do jakości zdrowia bo niedawno rzuciłem #alkoholizm i #papierosy i coraz więcej obaw o to, że mogę żyć trochę krócej niż bym chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zdrowie #medycyna
  • 13
@KrwawyPacyfista: uprzedzam, że nie znam się na tym więc mogę w zły sposób to rozumieć.

Mam obawy o to czy jakiś rak mi się nie wkradł do organizmu a także o to czy z moimi hormonami/witaminami wszystko w porządku. Widziałem na gruponie pakiety badań np. tego typu https://www.groupon.pl/deals/premium-medical-17?deal_option=4e1cf2b1-e67c-41ae-bc12-0aa613f7f297
I zastanawiam się czy jest sens w taki sposób się badać. Nie wydaje mi się, żeby to była popularna metoda sprawdzania swojego stanu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrwawyPacyfista: nie podczas każdej donacji, tylko raz w roku i nie to, co wymieniłeś xd

U dawców oddających regularnie krew pełną lub komórkowe składniki krwi obowiązuje oznaczenie raz w roku:

– stężenie hemoglobiny i wartości hematokrytu
– liczby krwinek czerwonych
– liczby krwinek płytkowych
– liczby krwinek białych
– składu procentowego krwinek białych (neutrofile, eozynofile, bazofile, limfocyty, monocyty)