Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ależ mnie wkurza jak ktoś mówi ten głupi slogan "lubię ludzi" jeśli ktoś tak mówi to znaczy, że jest zwyczajnie głupi i nie widzi co sie dzieje, w każdej szkole, klasie jest ktoś kogo ludzie dręczą i co? Taka osoba, która lubi ludzi widzi to wszystko i lubi prześladowcę, przecież to jest człowiek? Pomaga ofierze? No na na ogół prawie nikt nie pomaga. czy osoba, która "lubi ludzi" wie, że istnieją mordercy, oszuści, złodzieje? Widzę przed oczami kogoś kto miał super cieplarniane dzieciństwo, miał szczęście, że nie otrzymał żadnych traum w gratisie, żadnego komornika na karku od wieku dziecięcego i patrząc egoistycznie tylko na siebie tworzy sobie w głowie nierealistyczny obraz świata. Jakby patrzył na świat realistycznie to by widział, że są ludzie tacy i owacy i niektórych trzeba wręcz unikać. Ale nie, LUBIĘ LUDZI. Człowiek to istota zdolna do zła i dobra, więc jeśli lubisz ludzi(serio, wszystkich? Trynkiewicza też?) lubisz też to zło. I przestań używać tego głupiego sloganu. Dzięki. #psychologia #glupki #slepcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec0cfe1f5c87a77924b4e89
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest myślenie typowego piwniczaka, który popadł w depresję na własne życzenie. «Lubiący ludzi» po prostu są otwarci na nowe znajomości i zawsze byli otoczeni życzliwymi osobami. I nie są debilami, by nie wiedzieć, że zło czai się wszędzie i nie każdy im dobrze życzy. Dlatego tak ważne jest obycie z ludźmi, przeczuwanie i odczytówanie ich intencyj no i ograniczone zaufanie.
@AnonimoweMirkoWyznania nie wszyscy ludzie są źli, mają złe zamiary. Nie ma co generalizować. Przyznaję się - ja lubię ludzi. Lubię spędzać z nimi czas, poznawać nowe osoby, pogadać. Jeśli zdarzy się jakaś toksyczna osoba - trzymam się od niej z daleka, nie wpuszczam do swojego życia.
NagiDryblas: @Bananowy_Zul: "ograniczone zaufanie" kłóci sie z filozofią "lubię ludzi" więc tym bardziej nie wolno używac tego głupiego określenia, bo jest zwyczajnie nieprawdziwe @pqpsk: Nie lubicie ludzi, tylko lubicie NIEKTORYCH ludzi, tak jak wszyscy, więc trzymajcie sie faktów. Poza tym w głupiej wypowiedzi @Bananowy_Zul: jest sugestia, że jeśli komuś przydarzy się cos złego czy ma złych ludzi w okół siebie np w okresie dorastania to jest jego wina
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jego wina, tylko jego starych że robią mu patologię w domu. Wszystkie problemy w późniejszym życiu zaczynają się od problemów domowych.

A ogółem nie kłóci się, bo nie wiem jakie są założenia tejże filozofii, ale ja «lubię ludzi» określam jako właśnie otwartość, nie szukanie w losowych osobach powodów i sposobów na zrobienie mi krzywdy. Nie bycie naiwnym kretynem. No i czepiłeś się dosłowności tego sloganu, choć masz rację; ostatecznie
@AnonimoweMirkoWyznania: nie rozumiem aż tak skrajnego podejścia ale przez to, że miałem maksymę przez całe życie "lubię ludzi" to przez to bardzo mało spotkałem tych złych. Może dlatego, że gdy "lubię ludzi" to jestem wobec nich milszy i lepszy, a gdy jest taka akcja to i reakcja = ludzie są milszy dla mnie. Ale tez nigdy #!$%@?ą nie byłem więc nie opłacało się innym być dla mnie nie miłym, bo zwyczajnie
@AnonimoweMirkoWyznania: Z Twojej logiki wynika, że niczego tak naprawdę nie można lubić. "Lubię ludzi" - aha, czyli tych złych też? "Lubię kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)" - aha, czyli te podłe szukające bolca na boku też? "Lubię jabłka" - aha, czyli te zepsute i zgniłe też? Dziecko Ci powie: "Lubię zabawy" i powiesz mu, że tak naprawdę nie lubi, bo strzelanie do ludzi też może być zabawą,