Wpis z mikrobloga

@pan-violaceus: Squirt Lube. Syfi bardzo lekko, tylko lekko brudzi napęd, ostatnio przejechałem 250km bez smarowania i nie łańcuch nie piszczał, ale był dla mnie już za głośny.

PTFE syfi mocno, starcza na ok. 150-200km
czerwony FL syfi mniej niż PTFE, ale starcza na ok. 100-150km
Rohloff syfi bardzo mocno, starcza na ok. 200km
@Piotr--K: śweczki i olej parafinowy w stosunku 1:1. Obecnie testuję troszkę wiekszą ilośc samej parafiny, żeby parafina na łańcuchu była "twardsza". Idzie do mnie też MoS2 i teflon. Jak się nie chcesz z tym pieprzyć to MoltenSpeedWax, ale jest odpowiednio droższy.

Ogólnie bardzo polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan-violaceus: (...) 250km bez smarowania i nie łańcuch nie piszczał, ale był dla mnie już za głośny.


PTFE syfi mocno, starcza na ok. 150-200km

czerwony FL syfi mniej niż PTFE, ale starcza na ok. 100-150km

Rohloff syfi bardzo mocno, starcza na ok. 200km

@dywanwewzorki:

@van_lo: 150-200 km. Czerwony FL starczał mi na 50-70 km, ale za to łańcuch miałem bardziej czysty.

@the_red:

Powiedzcie, że go wkręcacie.. Przecież jeżeli
@Sszymon: @meetom: @adamssson: Nikt wam nie broni smarować łańcuch czymś bardzo tłustym i nigdy go nie czyścić. Tylko nie płaczcie, że napęd musicie często wymieniać. Łańcucha też nie zmieniacie jak się wyciągnie?
Po prawdzie jak ktoś ma ostre koło albo wolnobieg jednorzędowy to może sobie może pozwolić na nie dbanie o rower bo ma części tanie. Dla niektórych co posiadają trochę lepszy rower to jednak szkoda byłoby sobie niszczyć