Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi się wydaje, że mecz Polski z USA na mistrzostwach świata w 2002 r. jest w top 5 meczów kadry Polski w obecnym tysiącleciu?

Nawet dziś miło się patrzy, jak w tamtym meczu grali Kucharski, Krzynówek, Kryszałowicz, Głowacki. I ten Majdan jeszcze bez przeszczepu włosów ( ͡° ͜ʖ ͡°) . A Olisadebe, wciąż uważam, że to najlepszy technicznie i najbardziej dynamiczny napastnik reprezentacji Polski w XXI w.

Oczywiście tamten mecz należy traktować z dystansem. Pamiętajmy, że Engel ich odpowiednio wtedy zmotywował, Amerykanie mieli wywalone, a piłkarze grali totalnie radosny futbol (zobaczcie, ilu ich wpadło w pole karne USA przy bramce Kryszałowicza). Ale jednak, szkoda, że trener kurczowo trzymał się składu i postawił na zawodników bez formy. A myślę, że gdyby od początku w obronie grali Zieliński z Głowackim, a w pomocy Kucharski zamiast Świerczewskiego, a w bramce Majdan za Dudka, w dwóch pierwszych meczach gorzej by nie było.

A jeszcze bardziej szkoda Amerykanów z tego turnieju. Była to naprawdę mocna ekipa, nawet na medal. Ale w ćwierćfinale z Niemcami ich oszwabiono ( ͡° ʖ̯ ͡°) .

#mecz #pilkanozna #reprezentacja #kadra #reprezentacjapolski #mundial #mundial2002 #futbol #retrofutbol #mistrzostwaswiata2002 #tvpsport #retrotvpsport #kiedystobylo #kiedystobylo #majdan
Rino91 - Czy tylko mi się wydaje, że mecz Polski z USA na mistrzostwach świata w 2002...

źródło: comment_1589644295CThusyIaUxoJ8vawm8NYVN.jpg

Pobierz
  • 10
nie grali na takim ciśnieniu + zawodnicy podstawy to totalna padaka była, ale grali z sentymentu a nie dyspozycji..


@PeterFile: o tym piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) . co nie zmienia tego, że wprowadzenie np. Kucharskiego, Majdana czy Głowackiego na mecz z Portugalią lub nawet Koreą by nie zaszkodziło. Zakładam, że już na treningach było widać złą formę Hajty, Świerczewskiego i Dudka.

Grali ofensywnie i często wchodzili
Trzeba również pamiętać o tym, że USA też walczyło o życie w tym meczu - równolegle toczył się mecz Korei z Portugalią, na szczęście Hamburgerów już wtedy było widać "gospodarskie sędziowanie", o ile dobrze pamiętam wydrukowano 1 albo 2 czerwienie dla Portugalczyków.


@BuQwald: no i w tym meczu Polski z USA sędziowanie też było trochę pod Koreę. W bodaj 4. minucie padła bramka dla USA na 1:1, ale sędzia jej nie