Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk #emigracja może ktoś ma z was jakieś doświadczenie i mi trochę rozjaśni.
Chcę wziąć samochód w #leasing
Konkretnie chodzi mi o ta kie https://yes.lease/kia-ceed-xceed-suv-1-0-t-gdi-118-3-5dr-manual-start-stop/
Pracuję na pełen etat na kontrakcie plus niedawno założyłem spółkę ltd.
Zastanawiam się czy bardziej będzie sie opłacało wziąć samochód na spółkę czy jakos private car hire.
Na razie pracuje i zajmuje się biznesem jednocześnie ale w przyszłości chciałbym zająć sie tylko swoją firmą rezygnując z etatu.
Czy przy wypełnianiu quota na ubezpieczenie musze wpisywać że pracuje również jako dyrektor spółki? Czy wystarczy tylko wpisanie mojej pracy na etat. Samochodu bede również chciał używać do jezdzenia do klientów wiec czy muszę wpisać użytek biznesowy czy jako dojazd do jednego miejsca pracy? W formularzu ubezpieczenia nie ma opcji zaznaczenia uzytku biznesowego prywatnego i jako dojazd do jednego miejsca pracy.
Czy gap insurance jest konieczne czy to tylko opcja? I czy normalnie można dopisać drugiego kierowcę do leasingowanego samochodu.
Dzięki za odpowiedzi
  • 7
  • Odpowiedz
@DADIKUL: jeśli będziesz samochodem dojeżdżał do klientów musisz mieć wpisany użytek biznesowy. Drugi kierowca może być dodany, chyba że umowa o leasing tego zabrania, w wycenie ubezpieczenie po prostu zaznaczas, że nie jesteś właścicielem. A co do GAP insurance, to nie wiem jak to działa przy leasingu, ale generalnie chodzi o to żeby wartość kredytu nie przekroczyła nigdy wartości samochodu w chwili korzystania z ubezpieczenia, więc jeśli masz duży depozyt to
  • Odpowiedz
@DADIKUL z autami na firmę w UK to księgowy mi odradzał. Prościej jest odliczać mile przejazdu do klienta niż bawić się w całe auto na firmę. Poza tym, to kolejna rzecz, która może przyciągnąć uwagę skarbówki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WerniKKK nie ma żadnego depozytu przy tym samochodzie właśnie, jest tylko processing fee.
A co do wpisywania miejsca zatrudnienia w formularzu ubezpieczenia to mam wpisać swoją pracę na etat i jako dodatkowa praca dyrektor firmy tak?

@Silvervend aha czyli po prostu wpisujesz mile jakie przejechałeś w celach biznesowych i sobie tak odliczasz? W ubezpieczeniu wpiszę np 8k km prywatny użytek i 2k km biznesowych, czy musi sie to jakos bardzo pokrywać z
  • Odpowiedz
@DADIKUL zależy jak rzeczywiście wygląda Twoja działalność, ale z grubsza liczysz mile w całym roku w celach zawodowych i wyliczasz na ile funtów to wychodzi. Najlepiej skontaktuj się z księgowym.
  • Odpowiedz