Wpis z mikrobloga

Zbudowałeś coś z tych zestawów, czy ciągle nie otwarte i patrzysz tylko na nadruk na kartonie?

Mówisz, że nie zamierzasz ich sprzedawać więc grafika może blaknąć. Czyli nie otwierałeś? Sztuka dla sztuki?


@Trewor: jak zajrzysz na #legodamwa to znajdziesz kilkanaście zbudowanych. A kilka dodatkowych też już złożonych jest, ale jeszcze nie wrzucałem zdjęć.

Możesz polecić jakiś zestaw który kupię dzisiaj, zamknę w szafie i za 5 lat wezmę za niego więcej
  • Odpowiedz
@damw: świat lego jest jakiś bardziej złożony? znaczy się macie swoje grupy, gdzie wymieniacie się doświaczeniem, albo ratujecie brakującym klockiem? są jakieś złote krótki, klocki limitowane, zestawy premium?
Albo zestawy, które zyskują na wartości lub które warto kupić, bo ma je ktoś sławny? Coś na wzór nie wiem, butów jordanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
świat lego jest jakiś bardziej złożony?


@SpokojnaWodaWsciekleFale: jest

znaczy się macie swoje grupy

są różnego rodzaju grypy na fb, spotkania, wystawy itd

albo ratujecie brakującym klockiem

bricklink.com, allegro, olx i masa innych

są jakieś złote krótki, klocki limitowane, zestawy premium?

są. Na przykładzie minifigurek: https://brickset.com/article/49814/rare-minifigures

Albo zestawy, które zyskują na wartości lub które warto kupić, bo ma je ktoś sławny? Coś na wzór nie wiem, butów jordanów ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
moje mieszkanie jest cale w oszklone.To znaczy zewnetrzne sciany to okna. Jest to biurowiec przerobiony na mieszkania.


@sh2dov: raczej nie masz całego piętra i ścian, żeby nie dało rady tego normalnie ogarnąć.
Zawsze można schować za normalnymi drzwiczkami. Ogólnie eksponowanie szkła czy alkoholi za witrynką to taki cholernie wiejski zwyczaj.
  • Odpowiedz
są. Na przykładzie zestawu 10221: https://brickset.com/sets/10221-1/Super-Star-Destroyer cena katalogowa 400 euro w 2011, obecnie gdybyś chciał kupić - minimum 3100 zł + wysyłka (często zagraniczna). https://brickset.com/sets/10182-1/Cafe-Corner - katalogowa 140 dolarów w 2007, obecnie nówka nieotwierana powyżej 7000 zł, https://brickset.com/sets/10190-1/Market-Street 90 dolarów w 2007, obecnie 7500 za nieotwierany zestaw


@damw: tak tak, a później lepin robi podróby, które się świetnie sprzedają, lego wypuszcza nową-starą edycję i cena leci.
Poza tym jak popatrzysz to
  • Odpowiedz
tak tak, a później lepin robi podróby, które się świetnie sprzedają, lego wypuszcza nową-starą edycję i cena leci.

Poza tym jak popatrzysz to względem inflacji nie jest to wielki zysk. No i ceny dotyczą zestawów nowych, nie otwieranych.


@Lorenzo_von_Matterhorn: czasami wypuszcza, czasami nie wypuszcza. Ludzie by się obsrali ze szczęścia, gdyby TLG zrobiło reedycję starych modularów - a z jakiegoś powodu tego nie robią. Te reedycje to chyba głównie w SW
  • Odpowiedz
tak, po tym jak lepin zaczął nie wyrabiać z produkcją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lorenzo_von_Matterhorn: nie wszyscy chcą kupować podrobione produkty. Bo inaczej nie można chyba nazwać kopii 1:1 #!$%@? przez chińską firmę? Zresztą nie ogarniam czemu mówisz o lepinie, skoro tą firmę chyba zaorali. Powstały jakieś nowe na ich miejsce, ale sam lepin już nie istnieje jeśli się dobrze orientuję
  • Odpowiedz
@damw: Szanuję mirku za hobby ;) Sam mam osobny pokój na planszówki i często słucham opinii na temat mojego hobby. Na razie jest burdel, ale jak przerobię garaż i się tam przeniosę to zrobię sobie na ładno.

Moje pieniądze, mój dom, mój czas i gdzieś mam te opinie xD
  • Odpowiedz
COBI jest ok czy już nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lorenzo_von_Matterhorn: ok jest każda firma, która projektuje własne zestawy (patent na klocek/łączenie klocków już dawno wygasł, więc każdy przecież może sobie je produkować). Nie jest ważne czy to będzie Lego, Cobi czy jeden z kilku chińskich producentów, który wydaje swoje sety. Nie toleruję tylko kopii 1:1 w czym specjalizuje się kilka innych, chińskich firm.
Cobi ma ten
  • Odpowiedz
Dodatkowo sztywne plecy


@damw: Po co sztywne plecy? Spodziewałbym się w jakimś regale, który ma przenosić duże obciążenia, ale tutaj?

Ale wygląda super! Marzy mi się w przyszłości coś takiego, tylko że ze starymi konsolami i grami Nintendo ()
  • Odpowiedz
Nie toleruję tylko kopii 1:1 w czym specjalizuje się kilka innych, chińskich firm.


@damw: ja mam to gdzieś. Generalnie 99,9999% społeczeństwa się sra o prawa autorskie, ale samemu nigdy niczego nie zastrzegła i nie zastrzeże.
Jeśli mogę kupić praktycznie to samo o wiele taniej to kupuję.
  • Odpowiedz
@damw: Po co sztywne plecy? Spodziewałbym się w jakimś regale, który ma przenosić duże obciążenia, ale tutaj?


@Noniusz: niektóre półki miały ponad 130 cm długości. Przy takiej długości jest duża szansa, że po pewnym czasie by się zaczeły uginać pod wpływem ciężaru. Przez te sztywne plecy wprowadzone są dodatkowe wkręty, które usztywniają konstrukcję (bo masz teraz podparcie na 3 bokach a nie 2), i nie pozwalają się uginać poszczególnym półkom
  • Odpowiedz
ja mam to gdzieś. Generalnie 99,9999% społeczeństwa się sra o prawa autorskie, ale samemu nigdy niczego nie zastrzegła i nie zastrzeże.

Jeśli mogę kupić praktycznie to samo o wiele taniej to kupuję.


@Lorenzo_von_Matterhorn: no a ja nie mam tego gdzieś - nie wspieram złodzieja i tyle.

ja mam to gdzieś

może gdybyś sam wykorzystywał to prawo do ochrony swojej własności intelektualnej, to byś zmienił zdanie...

Chciałbym w tym miejscu skończyć rozmowę
  • Odpowiedz