Wpis z mikrobloga

Mireczki podłączam zmywarkę i zaraz jadę do Casto. Prośba o poradę jak to odkręcić i co dokupić by podłączyć do tego wąż dopływowy i odpływowy zmywarki. Ogólnie to muszę dokupić przedłużki do tych węży. Ten syfon jest jakoś dziwnie jest poprowadzony, macie jakiś pomysł jak to przerobić i co dokupić by wpuścić tam odpływ wody? Drugie foto w komentarzu.

#hydraulika #remontujzwykopem #remont #diy #majsterkowanie #pytanie
321_654 - Mireczki podłączam zmywarkę i zaraz jadę do Casto. Prośba o poradę jak to o...

źródło: comment_1589620084vWZcc4QVvPh3DRBXXlqmdW.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Napewno musisz wymienić zawór na podwójny, sprawdz sobie średnicę.
A syfon wymienić na yaki z dodatkowym wyjsciem na pralkę/zmywarkę.
Jak pokazesz te zdjęcia to powinni pomóc. Tylko ogarnij jaka tam średnica zaworu bo bedziesz jeździł kilka razy.
  • Odpowiedz
@321_654: syfonu nie trzeba wymieniać.

Do tej szarej rury odpływowej wciśnij coś takiego:

https://www.castorama.pl/trojnik-zwykly-pipelife-87-50-50-mm-bialy-id-93636.html

do jednego z końców włóż odpływ ze zlewozmywaka

do drugiego z końców włóż:

https://www.castorama.pl/syfon-pralki-natynkowy-bialy-id-41099.html

Syfon do pralki musi być zainstalowany w pozycji jak na ścianie, tzn nie może być bokiem czy pod kątem innym niż 90 stopni. Upewnij się, że ten syfon do pralki włożysz do trójnika 50mm. Doradca Ci pomoże z tematem.

Potem przewód odpływowy ze
  • Odpowiedz
@marcho87: dzięki za rady odnośnie syfonu, nie uwzględniłbym sam tej opaski ślimakowej i nie miałem pojęcia jak i gdzie się wpiąć z odpływem. Co do tego zaworu do wody to nie ma tańszych rozwiązań niż zawór za 70 zł?
Mam jeszcze pytanie bo sam wąż dopływowy wody do zmywarki wraz z nakrętką jest z tworzywa, mam tam wrzucać pastę i pakuły by to uszczelnić?
Ja dodatkowo będę przedłużał oba przewody bo
  • Odpowiedz
@321_654: są tańsze rozwiązania, np do istniejącego zaworu przykręcasz trójnik. Trójnik mosiężny do zaworu na teflon, a plastik bez teflonu, ale tutaj musisz zwrócić uwagę na średnice nakrętek. Zazwyczaj te od zasilania pralki czy zmywarki są dużo większe niż te od zlewu. Nie wiem czy takie gotowe kupisz, ale można poratować się redukcjami.

Ja mam u siebie tak, że mam podwójny zawór, bo pralkę i zmywarkę zasilam z dolnego złącza, a
marcho87 - @321_654: są tańsze rozwiązania, np do istniejącego zaworu przykręcasz tró...

źródło: comment_1589625501GGY0EPyY9oAEmsmEa6hJMg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marcho87: Ostatnie dwa pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak odkręcić stary zawór wody? Ja nie widzę tam miejsca by złapać kluczem. Pytanie drugie, przedłużka węża dopływowego wygląda jak na zdjęciu, w jednym miejscu ma kąt 90 stopni. Z której strony mam podłączyć do zaworu, a z której do węża zmywarki? Z tego co kojarzę to ten zawór na wężu też musi być ustawiony jakoś pod kątem w
  • Odpowiedz
@321_654 stary zawór odkrecisz kluczem do rur. Na jego szczęki jakąś szmatkę nałóż to go nie porysujesz.

Do odpływu i zasilania wody do zmywarki zapewne masz wytyczne w instrukcji. Ja mam przedłużony wąż do pralki, ale kupiłem taki że z obydwu stron ma wtyczkę prostą i połączyłem go z oryginalnym.

90 stopni wychodzi z mojej pralki a po drodze połączyłem te węże łącznikiem z Dz. Ogród.
  • Odpowiedz
@marcho87: poniżej moje dzieło, zmywarka już zmywa :D Nie obyło się bez dwóch wycieczek do Casto bo okazało się, że potrzebuję jeszcze nypla do połączenia węża dopływowego z przedłużką. Bardzo Ci dziękuję za Twoją pomoc i porady. Niech Ci się powodzi Mireczku ( )

PS. Teraz zauważyłem, że kapie z syfonu w miejscu gdzie jest ta srebrna nakrętka, ale mam pakuły i pastę to spróbuję to uszczelnić.
321_654 - @marcho87: poniżej moje dzieło, zmywarka już zmywa :D Nie obyło się bez dwó...

źródło: comment_1589644090Ces7KD1PYjaJouvpIOK8K0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@321_654: teraz tak patrzę i mogłem dać wąż do wody 20cm stalowy zamiast tej przedluzki 1,5m z tworzywa. Tak to mam teraz naddatek przewodu. Wąż odpływowy obyłby się bez przedluzki tylko wystarczyło niżej wpuścić w syfon.
  • Odpowiedz
@321_654 ta srebrna nakrętka chyba trochę krzywo przykręcona i może dlatego ciec. Na plastiki nie dawaj pakuł.

Jak Ci brzydko pachnie że zmywarki, to zapewne zaciąga Ci zapachy z odpływu. Dlatego syfon pralkowy polecałem. Może być też tak że woda zostaje w wężu i nie będzie przykrych zapachów.
  • Odpowiedz
@marcho87: miałeś rację z tym syfonem. Śmierdzi mi w całej kuchni i muszę przerobić konstrukcję. Nie uwzględniłem zapachu ze ścieków i na moim zdjęciu nie ma syfonu ani przy odpływie zmywarki ani przy odpływie zlewu...
  • Odpowiedz