Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie wyprowadza z równowagi ostatnio jak wpisy, w których znaki interpunkcyjne są po spacji. Skąd się biorą te nawyki? Na prawdę ludzie już nic nie czytają? W żadnej gazecie, książce, artykule w internecie nie daje się spacji przed znakiem interpunkcyjnym. Nawet w smartfonach już jest patent na kropkę po wciśnięciu szybko dwa razy spacji a i tak ktoś z uporem maniaka daje spację i kropkę... Dlaczego?
Kiedy czytam coś takiego to mam wrażenie, że po drugiej stronie siedzi ktoś z lekkim upośledzeniem umysłowym.
#boldupy #jezykpolski #zalesie
  • 32
  • Odpowiedz
@TwujKasztan: Znam ten ból. Jestem w radzie rodziców u córki i panie naciskają, żeby wszelkie sprawy załatwiać mailowo - wiec skrobią te ściany tekstu co drugi dzień (przeważnie się kłócąc i wypominając jedna drugiej co się tylko da). Czizas. Jak się to czyta, to oczka krwawią. Dokładnie tak jak piszesz - interpunkcja nie istnieje, a jak już jest to w losowych miejscach i po spacji ;)

Pani księgowa x2, była
  • Odpowiedz
naoglądali się zbyt duzo rzeczy po francusku, tam się stawia spację


@winsxspl: tylko przed znakiem zapytania i wykrzyknikiem. Ale nie przed przecinkiem, czy kropką ( _) Też mnie to niesamowicie triggeruje. Ostatnio Kidawa w swoim szeroko cytowanym tweecie dała spacje przed przecinkiem, ale po przecinku już bez spacji.
  • Odpowiedz